Barchesterské věže

Barchesterské věže Originální název: Barchester Towers
Poprvé vydáno celosvětově: 1857

Odeon - 1986

Odeon (1986) 496

Barchesterské věže jsou nejvýše hodnoceným románem z díla
A. Trollopa. Dějově jednoduchá kronika katedrálního městečka oplývá množstvím nejrůznějších postav a těží z prosté zápletky. Do městečka Barchesteru přijíždí nový biskup doktor Proudie se svou ženou a kaplanem Slopem. Na ovládnutí celé diecéze víc než biskup pomýšlí jednak jeho nemilosrdně panovačná manželka, jednak fyzicky i duševně odpudivý intrikán Slope. Své síly měří ve sporu o nového kandidáta na místo správce místního Hiramova chudobince. Slope bezbožně touží nejen po duchovní kariéře, ale také po bohaté, počestné a hezké manželce, kterou vidí ve vdově Eleonoře Boldové, ale zároveň se nemůže ubránit flirtu s ženou volnějších mravů Signorou Neroni. Po smrti starého děkana se v městečku rozvíří nová vlna plánů a intrik. Odpovědi na otázky: Kdo bude novým správcem?, Kdo se stane manželem vdovy Boldové? a Kdo bude novým děkanem? naleznete v této půvabné lidské komedii. (Založil/a: Fabienne)

Anthony Trollope Anthony Trollope
*24.4.1818 - †06.12.1882

aubergine
  4. 2. 2015, 17:36
Knihu právě čtu a jsem cca na sté straně. Je to dobře napsané, líbí se mi, jak jsou popisovány jednotlivé postavy, ale je to takové rozvláčné čtení. Nevím, jestli se dostanu k tomu, abych těch dalších asi 400 stran dočetla, ale to neznamená, že je to špatná kniha...