Nejsi sám

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Fortuna Libri - 2011
ISBN: 978-80-7321-607-8

Fortuna Libri (2011) 978-80-7321-607-8 446

Michael Jackson, král popu, legenda... Neexistuje snad člověk na této planetě, který by neznal jeho jméno a nikdy neslyšel žádnou jeho píseň. Bohem nadané dítě, neuvěřitelný dříč, perfekcionista, vizionář, snílek – to vše byl a v našich srdcích stále je Michael Jackson.
V této knize se jeho bratr Jermaine vyznává z upřímného vztahu k Michaelovi a jeho křehké duši, i k celé rodině, jejíž členové vystupovali jako skupina nejdříve pod jménem Jacksons 5 a posléze jako Jacksons. Přináší jiný úhel pohledu na Michaela: pohled z pozice staršího bratra-ochránce. Pevné rodinné zázemí a společný cíl dětí jdoucích za svým snem byly základním pilířem pro vybudování úspěšné kariéry.
Raketový start katapultoval Michaela Jacksona do sféry, s níž neměl zkušenosti; orientovat se ve světě smluv, agentů, právníků, finančních machinací, ale také vyděračů a podvodníků nebylo jednoduché. Michael byl několikrát nespravedlivě nařčen z nevhodného chování vůči dětem, které se však nikdy nepotvrdilo. Soudní popotahování a těžký úraz vedly k nadměrnému užívání anestetik, která na něm zanechala následky a nakonec vedla i k jeho úmrtí. Podíl Michaelova osobního lékaře na jeho úmrtí je stále předmětem soudního projednávání.
Jermaine Jackson líčí svůj vztah k bratrovi od útlého dětství a hudebních začátků přes Michaelovu sólovou dráhu, vybudování ranče Neverland a vytvoření vlastní rodiny až po jeho poslední dny.
Michael byl však především člověk, který si jen plnil své sny a pomáhal je plnit i spoustě dalších lidí.
Fenomenální zpěvák, hudebník a tanečník s duší dítěte, jenž si získal srdce milionů fanoušků po celém světě, nebude zapomenutý díky své nadčasové hudbě bořící národnostní a rasové předsudky. Jeho citlivé písně zasáhly každého a další zpěváci budou ještě dlouho jen ti, kteří přišli po Michaelu Jacksonovi. (www.bux.cz) (Založil/a: Anet)

BloodySteak
  8. 4. 2014, 13:50
Jermaine toho hodně napíše, ale ve výsledku toho moc neřekne. Jeho zdůrazňování snad na každým druhým řádku, jaká byli (a jsou) super soudržná rodina a že musí držet pohromadě, je ekvivalentem ohrané desky. Člověk by čekal, že se dozví něco zajímavýho, co o Michaelovi nevěděl, přece jen, je to kniha od bráchy. Ale většinu času se dozvídáme něco, co už stejně dávno víme. Zajímavej je vhled na posledních pár let Michaelova života, to jo, protože jinak nejsou nijak zdokumentovaný. Popisování jeho posledního měsíce se pak nachází v rovině "někdo mi někde řekl, že Michael na tom byl tak a tak", což jsou informace jak víno. No prostě samotnej obsah nic moc. Slabý tři hvězdy.
Co je ale úplně nejhorší, je to neskutečně odfláknutý provedení té knihy. Mizernej překlad, v němž se nachází slovní spojení, co nedávají smysl, pravopisný hrubky, překlepů je tam víc než dost. Navíc absolutní lenost ověřit si věci typu "Shelly Bergerová byla naše manažerka" - až na to, že to byl Shelly Berger a byl to chlap. Takže ti kriplové, podílející se na překladu, by zasloužili dvě facky.