Srovnáno se zemí

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

BETA Dobrovský - 2005
ISBN: 80-7306-212-7

BETA Dobrovský (2005) 80-7306-212-7 300

Bart Dawes stojí v cestě pokroku. Prodloužení dálnice pohltí prádelnu, kde pracuje, i dům, v němž bydlel dvacet let, v němž se miloval s manželkou a hrál si se synem. Než mu však město stačí tohle všechno vzít, stanoví si jediný úkol. A bude to msta, jakou dokáže napsat jen život – a Stephen King.

Richard Bachman Richard Bachman

vladislaus
  18. 3. 2014, 16:48
Kromě pár posledních stran nestojí kniha za nic. Myslím, že všechny bachmanovky nestojí za nic. King vytáhl ze stolku svůj odpad a vydal jej.
ondrasek
  2. 7. 2012, 17:03
No, nějak jsem nechápal myšlenkové pochody hlavní postavy Barta Dawese, sice mu lehce hráblo, takže v jeho jednání nemusí být logika, ale stejně mi příběh připadá dosti upachtěný... Napsán je ovšem jak jinak než mistrně, od poloviny kniha nabírá otáčky a až do konce už jsem ji neodložil. Dávám 70%.
Very.N
  7. 5. 2013, 14:53
Jedna ze slabších knížek, ale možná je to proto, že člověk je od Kinga zvyklý na ledacos a tahle knížka je možná až moc reálná a nenabízí fantasy či scifi prvky.
ronynka
  5. 9. 2011, 1:23
Tuhle knizku jsem orvala, kvuli jejimu konci. Sice jsem to tusila zhruba polovinu knizky i tak jsem doufala v mirumilovnejsi happy-end. Silny pribeh
Gigant
  14. 1. 2014, 20:49
Mno, nic extra. Tento příběh jako by zaváněl tématikou od Jamese Hadlyeho Chase, který by ji ale jistě dokázal podat zábavněji, s větší akcí. Čtenář se musí místy nudit, kromě toho mi hlavní hrdina vůbec nebyl sympatický, což je škoda.

3* - 50/100.
JarKun
  19. 5. 2013, 11:58
Jedna z těch knih, ve které King dokazuje, že není jen spisovatel děsu a hrůzy. Chvíli mi trvalo pochopit Barta Dawese, ale pak jsem knížku prožíval. A člověk se dostal do takové schizofrenní role - chápal, že to co Bart dělá, je nesmysl a hloupost, ale stejně mu musel fandit. Dům byl jediná věc, co ho držela pohromadě při nepřekonané ztrátě syna, takže ho pak přirozená a normální lhostejnost ostatních lidí, žijících spokojeně v konzumním světe, dohnala až do takového extrému. V první půli se příběh trochu vlekl, ale rozvíjel se a závěrečné pasáže jsou strhující. Silný příběh.
kutikk
  16. 12. 2014, 7:58
Myslím, že u tohoto příběhu by postačila povídka. Zbytečně moc roztahané až místy nudné. Co se mi líbilo bylo, jak King napsal hlavního hrdninu, jak se v něm perou dvě osobnosti.
cubajz
  19. 12. 2013, 10:41
Za mě perfekní - krásně napsaný výlet do duše chlápka, kterému toho život nachystal už dost a on zkrátka z ničeho nic zjistil, že vyhořel. Uvěřitelné a reálné, bravo!
hanci.hp
  20. 10. 2015, 12:43
Škoda, že jsem nedala na rady ostatních a pustila se do čtení. V knize se vlastně vůbec nic neděje. Od první stránky nepopsatelná nuda. Opravdu utrpení.
Ale i mistr King se někdy utne. Budiž mu odpuštěno.
MysteryMan
  23. 6. 2014, 2:53
Zase jedna z těch slabších. I když nepopírám jisté sociální poselství, dejme si ruku na srdce, koho to dnes zajímá? Berte ovšem v potaz rok, kdy byla kniha napsaná. V té době jsme zde měli vše a o nic se nemuseli starat...
Lucie Šilhavá
  22. 6. 2014, 17:27
Bohužel tohle je snad nejhorší, co jsem od Kinga četla vůbec...Kniha je celkem nudná, četla jsem ji dlouho a nutila jsem se do čtení - zkrátka nesedla mi.
cajdex
  11. 12. 2012, 7:34
No rozhodně nepatří k Jeho nejlepším knihám. Začátek je nic moc a po prvních kapitolách jsem hlavního hrdinu dost nesnášel. Ve druhé půlce se to celé otočilo, kniha nabrala rychlost na jakou jsem u Kinga zvyklý, takže jsem ji doslova dohltal do konce. 3 a 1/2 *
Srdicko
  30. 5. 2012, 12:01
opravdu slabší kniha od Kinga..neříkám,že jsem se musela přemáhat,abych to dočetla,bylo to čtivé,ale na druhou stranu takové nemastné neslané...:-)
KayTee
  5. 4. 2010, 15:05
Na Kinga slabší, nepřečetla jsem to jedním dechem tak, jako jeho \"lepší\" knížky. Je tady pár hezkých momentů, ale nic světoborného. Rozhodovala jsem se mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami...nakonec jenom tři. Přilepším někde jinde.
Pernikar
  26. 6. 2014, 21:28
VELKA BIDA JE TO KINGUV ODPAD,ALE JA MU ODPOUSTIM,JE TO STEJNE MUJ NEJOBLIBENEJSI SPISOVATEL.A NYNI TEMNA VEZ NA ZAKLADE DOPORUCENI KINGOFILA PALICKY.
Palicka
  17. 6. 2014, 16:42
Nechápu proč tohle dílo skoro všichni fanoušci Kinga odsuzujou.,proto mě mile překvapilo hodnocení zde na databázi.Jasně,kniha má dějově předem daný konec,ale je dost realistický(hlavně na AMERIKU a její dostupnost zbraní) a čte se skvěle,hlavnímu hrdinovi se bortí celý svět.Dokonale popsaná pasáž na večírku,jasná BACHMANOVKA se špatným koncem..dokonce jsem někde četl že kritika považuje tuhle knihu za nejhorší Bachmanovku,to je absolutní blbost,mimochodem docela si to umím představit zfilmované jako klasickou Tarantinovku.

stacker
  22. 3. 2012, 14:33
Smutný, ale reálný příběh. Nekdy se to holt muze vsechno podělat.
Opravdový spád to ale má až ke konci. 3
Ritasi
  8. 2. 2010, 17:08
Taková průměrná "kingovka".Až ke konci se začne opravdu něco dít a navíc je vše předvídatelné.Dávam 3*.