Mozek - Exkurze po mysli, paměti a inteligenci

Originální název: The Brain

Jota - 2009
ISBN: 978-80-7217-686-1

Jota (2009) 978-80-7217-686-1 352

Cesta za tajemstvím lidského mozku je fascinující výpravou do tajů neurofyziologie a myšlenkového světa, který ji obklopuje. Záhada lidského mozku zaměstnávala myslitele a vědce již odnepaměti: Jak vlastně funguje? Co je mysl? Pracuje mozek podobně jako počítač? Co nám vypovídají duševní poruchy o tom, jací doopravdy jsme? Co je paměť? Jak máme měřit inteligenci?
Encyklopedie Britannica podává ve svém průvodci ucelený přehled nejrůznějších přístupů ke zkoumání mozku včetně nejnovějších poznatků z oblasti výzkumu kmenových buněk a neuronové plasticity. V rozsáhlé předmluvě nabízí spisovatelka a psycholožka Cordelia Fine svůj pohled na současnou debatu na poli neurologických věd a nové výzkumy přesné úlohy, jakou hraje mozek v lidském chování. (Založil/a: marta-b)

Sfinkter
  24. 2. 2011, 20:28
Části o anatomii pro mě byly příjemným opakováním, závěrečná část u duševních poruchách novinkou. Příjemný průvodce, který nejde do hloubky, ale uceleně přibližuje náš nejcennější orgán široké veřejnosti.