Princip šaolinu

Princip šaolinu

Podtitul: Konej jen to, co jsi rozhodl sám

BETA Dobrovský - 2013
ISBN: 978-80-7306-551-5

BETA Dobrovský (2013) 978-80-7306-551-5 216

Princip šaolinu je kniha, která čtenáře zavede do tajemného světa rozhodování. Autor se zabývá uměním mnichů tohoto kláštera, kteří se za všech okolností dokáží rozhodnout během pouhých sedmi nádechů.

Kniha je proto tematicky rozdělena do sedmi kapitol, z nichž každá se zabývá hlouběji problematikou rozhodování v nejrůznějších situacích. Autor na mnoha příkladech dokazuje, jak se člověk nechává v běžném životě manipulovat, aniž by to často sám tušil. Jaké může mít naše (ne)rozhodování dopad nejen na náš život, ale i na životy ostatních. Mnoho z nás možná netuší, že případů, kdy rozhodujeme skutečně my sami, je poskrovnu.

Kniha je psána poutavým způsobem, v mnoha příkladech se poznají sami čtenáři. Autorovým cílem je přimět čtenáře, aby se zamysleli nad tím, co všechno mohou sami bez cizího přičinění ovlivnit, a jak mohou sami lépe rozhodovat o svém životě. (Založil/a: Eli.)