Indiáni

Podtitul: Praobyvatelé Severní Ameriky

Universum - 2013
ISBN: 978-80-242-4135-7

Universum (2013) 978-80-242-4135-7 304

Přehledná encyklopedie Indiáni sleduje dějiny původních obyvatel Ameriky v uplynulých pěti staletích z pohledu „bílého muže“. Kniha přibližuje tradice a současnost 29 nejznámějších kmenů v 8 tematických oddílech. Autorovi se daří postihnout kmenové zvláštnosti odrážející především přírodní podmínky jejich životního prostoru, a zároveň sleduje i soužití domorodých obyvatel s expandujícími bělochy. V jednotlivých kmenových portrétech přibližuje autor nejen indiánský lov a válčení, představu o řádu světa či rituály všedního i slavnostního dne kmenů, ale i jejich výhled do budoucna. (Založil/a: Laponka)

Karola
  21. 12. 2014, 18:39
Dobrý průvodce historií původních obyvatel Ameriky. Knížka je členěna podle oblastí, resp. jednotlivých kmenů. Velmi se mi líbí velké množství dobových fotografií Indiánů a rámečky popisující život některých Indiánů dnes. 1 hvězdičku ale ubírám za překlepy a zkomolení v některých indiánských jménech a názvech. (I když se jedná o jméno stejného člověka, na jedné stránce je nějak psáno, ale na další je zase jinak...)