Podtitul: Sedm veselých povídek z Rakouska i republiky

(Založil/a: Ještěrčí královna)

zelmi
  3. 2. 2014, 16:54
Jendá se o povídky odehrávající se za Rakousko-Uherska a za první republiky. První je spíše taková románová. Dále je pro mne nečtivá povídka o armádě a následují další ať už méně či více čtivé. Nejvíce mne ale dostala poslední povídka, která jako by vypadla z oka dnešnímu státu. Jak se stát bohatým a úspěšným, jak to udělat když už mne všichni předběhli a mají továrny, popř. jiné dobré obchodní artikly? I projev hlavní postavy k bankéřům mi trochu připomněl dnešní dobu, a to tzv. šmejdy (prodejní akce, nebo-li ožebračování důchodců). V podstatě o to v povídce nešlo, ale ten styl byl hodně podobný, že jsem se tomu musela až smát. Prostě historie se opakuje akorát s menšími obměnami.

Neřekla bych, že je dílo kladné či záporné, myslím, že si tam každý najde něco svého. Ale říkám si, že my Češi, jsme pořád stejní, ať si každý říká co chce. Máme nezaměnitelnou povahu.