Proměna Mary Dyerové

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Brio - 2013
ISBN: 978-80-7391-753-1

Brio (2013) 978-80-7391-753-1 424

Věřila, že před svou minulostí dokáže utéct. Nedokáže. Věřila, že všechny její problémy jsou jen výplodem její mysli. Nejsou. Nevěřila, že po tom všem, čím si prošla, před ní kluk, kterého miluje, ještě něco tají. Mýlila se. Druhý díl slavné mysteriózní trilogie. (Založil/a: Vitek98)

Michelle Hodkin Michelle Hodkin

Tereeeza
  16. 7. 2015, 22:00
Eh..to jako vážně? V tomhle se ta knížka rozhodne skončit? :))
Pokračování Mary Dyerové bylo opravdu nadupané, knížka mizí pod rukama a mít více času, zvládla bych to daleko rychleji, odtrhnout se bylo opravdu těžké :) Je to zároveň přesně ten typ knížky s krátkými kapitolami, které prostě skončí tím způsobem, že musíte přečíst další...a dalšíí...
Téměř celou dobu jsem měla pocit, že se vše jen a jen zamotává, odpovědí jsme tolik nedostali, ale v závěru se jich přeci jen pár našlo. Ten konec a jedno z vysvětlení jsem nečekala, ale uvidím, jak se to vyvine dál.
Hrozně mě bavily scény z Horizontů (nemáte někdo tip na podobně laděnou knížku jen z nějaké psychiatrické léčebny? Asi jsem ujetá, ale mně z toho běhal mráz po zádech a svým způsobem to bylo fakt super :)). Celkově to bylo takové víc šílené (ve všech smyslech toho slova) než díl první a to je za mě určitě plus.
Noah a Mara, i když bych ji nejradši několikrát pleskla za ty její nesebevědomé myšlenky, mezi nima je prostě chemie a některé scény jsou vážně sexy, ale je to prostě i samotným Noahem, ten je vykreslený tak, aby přesně tímhle způsobem působil, nezlobím se :)
Druhý díl je rozhodně akčnější a byla to jízda, za mě 4* a rozhodně se chystám na díl třetí, i když to bude poměrně výzva v té angličtině, snad se s tím nějak poperu :)
včelka
  13. 5. 2015, 16:17
Po trošku YA první knize jsem moc nevěděla, co čekat. K mému potěšení se v tomto díle začalo víc vyskytovat to temno a psycho, které jsem od trilogie Mary Dyer čekala.
Některé scény byly opravdu děsivé. Halucinace a vlastně celkový psychický stav samotné Mary držel napětí po celou dobu čtení. :)
Jsem zvědavá na 3. díl. ;) (snad tedy u nás vyjde!?)
Poison_Ivy
  17. 6. 2014, 9:22
“Everyone is a little crazy. The only difference between us and them is that they hide it better.”

I přesto, že se mi konec prvního dílu moc nelíbil, nemohla jsem se dočkat, až si přečtu díl druhý a dostane se mi tak možná lepšího vysvětlení, ale hlavně se mi dostane více Noaha.

Sice jsem se do toho začetla hned, ale abych pravdu řekla, neokouzlilo mě to tak jako jednička. Co se tomu ale musí nechat - bylo tam víc akce, v podstatě jedna následovala druhou. Netrvalo tak dlouho a já zapomněla na svoje obavy, že se mi to asi nebude zase tolik líbit a vtáhlo mě to do sebe. Upřímně mě to teda doslova nutilo, abych zjistila, co bude dál.

No a pak navíc nastal konec knížky, který jsem prostě musela přečíst najednou, protože jsem opravdu byla zvědavá, co se stane dál. Lhala bych, kdybych tvrdila, že se mi konec u druhého dílu líbil víc, taky se mi nelíbil, abych pravdu řekla, spíš mě to zmátlo. To ale nic nemění na faktu, že jsem si tuhle sérii oblíbila a že budu jedna z prvních, kdo si třetí díl téhle série v obchodě koupí.