Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Julie mezi slovy

100%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Julie mezi slovy Originální název: Julie mezi slovy
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-966-3
Počet stránek: 300
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2013) 978-80-7294-966-3 300

Desetiletá Julie to nemá vůbec jednoduché. Nedávno prožila (stejně jako mnoho dalších dětí) rozvod rodičů a spolu se svou mladší sestrou se právě pokouší sžívat s novou partnerkou svého otce a jejími dětmi. Situace je o to komplikovanější, že rozpad původní rodiny je provázen přestěhováním se z Prahy, z prostředí nákupních center, výběrových škol a dalších městských vymožeností, na obyčejnou vesnici, do malé školy mezi holky, které se vůbec nevyznají. Na pozadí příběhu malé Julie před čtenářem vyvstává jakýsi slovník pojmů, které ze světa dospělých mnohdy nechtěně pronikají do světa dětí a mohou je stejně tak trápit jako být zdrojem humorných
okamžiků.

Dětský čtenář se tak setkává s výklady slov, jako například rozvod, sex, kyberšikana, ale i pojmy handicapovaný, dentální hygiena nebo kreditní karta. Dívenka Julie zasvěcuje čtenáře také do světa těch slov, která jsou dětem přísně zakázána, a nabídne jim i náramně užitečný Vofukovník. Ten se později stává interaktivním nástrojem Juliiny komunikace se čtenářem. Svou hrou tak Julie nenásilnou formou vede čtenáře k zamyšlení nad významem a používáním slov.
Kniha Julie mezi slovy se dotýká častého, a přesto v dětské literatuře zřídka uchopeného tématu rozvodu rodičů a rozpadu rodiny, vytváření širších citových vazeb k novým partnerům rodičů i jejich dětem. Dětskému čtenáři pak poskytuje možnost vyrovnat se s jednou z nejbolestnějších zkušeností dětství.
Knihu doprovodila ilustracemi přední slovenská výtvarnice Katarina Gasko. (Založil/a: Vitek98)

(více)  

Štítky

více  
Petra Dvořáková Petra Dvořáková
*??.??.1977

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pihtipudas
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 12. 2013, 11:17
Velice povedená kniha, která je sice primárně pro děti (a bude se jim jistě líbit), ale něco pro sebe si v ní najdou i dospělí. Ať už jakýsi návod, jak se s dětmi bavit o problematických tématech, tak i vtip, který autorka dokázala do textu vnést. Za všechny scéna, kdy Julie vypráví, jak dala "teta" malé Ele na mytí místo mýdla tabletu do myčky :-).

"Průšvihy naštěstí nemáme jenom my děti, ale i dospělí. A dokonce i teta! Hlavně když spěchá a, jak říká, musí všechno lítat. Tak třeba nedávno. Přibalila Ele na školní plavání místo mýdla tabletu do myčky. Tři v jednom. Když se Ela začala u bazénu sprchovat, pěnila ostošest a voněla svěžestí a čistotou. A podle mě se i leskla."