Opuštěný

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fantom Print - 2013
ISBN: 978-80-7398-236-2

Fantom Print (2013) 978-80-7398-236-2 288

1735 – Londýn. Haythama Kenwaye učili jak zacházet s mečem od chvíle, kdy ho udržel v ruce. Když se jeho rodinný dům stane terčem útoku – jeho otec je zavražděn a sestra unesena ozbrojenci – brání Haytham domov jediným způsobem, jaký zná: zabíjí. Protože nemá žádnou rodinu, ujme se ho tajemný učitel, který ho vycvičí na smrtícího zabijáka. Haythama ovládá touha po pomstě a proto se vydává cestou odplaty: nevěří nikomu a pochybuje o všem, co kdy znal. Obklopen spiknutím a zradou je vtažen do staleté bitvy mezi asasíny a templáři. (popis vydavatele) (Založil/a: Niaro)

TheBatman
  18. 4. 2014, 15:31
Oproti předchozím dílům bylo čtení této knihy jiné a lepší. Autor to psal jako deník hlavní postavy a to byla skvělá volba. Rozšíření příběhu je lepší jak přepis hry. Bratrstvo se mi líbilo více, ale Opuštěný je hned za ním. Nejvíc se mi líbily pasáže s Connorem. Všem milovníkům Assassin´s Creed knihu doporučuji.