Filmové povídky

Filmové povídky Originální název: -

Odeon - 1988

Odeon (1988)
Odeon (1982) 416

Scénáře nejznámějších Bergmanových filmů, které patří do fondu nejlepších filmů světové kinematografie.
Výbor zahrnuje sedm filmových povídek-scénářů, které dávají čtenáři možnost projít Bergmanův umělecký vývoj od 50. let až do poloviny let sedmdesátých. Povídky-scénáře k filmům Sedmá pečeť (1956), Lesní jahody (1957), Jako v zrcadle (1961), Hosté večeře Páně (1962), Mlčení (1963), Scény z manželského života (1974) a Hadí vejce (1977). (Založil/a: Vencis)

Processus Xiphoideus
  18. 3. 2013, 17:31
...nebo spíše vlastně scénáře k filmu. Námětem zcela rozlišné povídky, jejichž jednotícím prvkem je člověk potácející se na tenké hraně smyslu vlastního bytí.
Nejlepší mi přišla už proslavená Sedmá pečeť - příběh rytíře hrajícího se Smrtí šachy nejdříve o svůj život, postupem času ale o životy dalších a smysl toho svého, a méně známá povídka Hosté večeře páně - den ze života kněze, který zažívá "mlčení Boha" a stejně jako Ježíš na kříži v zoufalém pokusu o nalezení smyslu volá "Bože můj, Bože můj, proč jsi mě opustil"
Le_Chuck
  15. 4. 2010, 23:34
Idéalny spôsob ako si nájsť cestu k Bergmanovým filmom. Bol to skvelý rozprávač bez ohľadu na médium. Zbierka nie je veľká a relatívne rýchlo zlúsknuteľná.