Originální název: The Talisman

BETA Dobrovský - 2014
ISBN: 978-80-7306-648-2

BETA Dobrovský (2014) 978-80-7306-648-2 696
Perseus (1996) 80-86030-03-2 644

Spoluautorem je Peter Straub.

Život nebo smrt?
Boj dobra a zla ve skutečném i mystickém světě...
Vydejte se se statečným Putujícím Jackem do tajuplných teritorií pro záhadný talisman, který jediný může spasit krásnou královnu Lauru...

ondrasek
  6. 1. 2013, 6:45
Neskutečně rezvleklé a rozvláčné popisování putování malého chlapce, které není ani moc zajímavé. Chvílemi dobré pasáže střídají pasáže "vo ničem", které mě nezajímaly a chtěl jsem je mít rychle přečtené, jak už to tak ale bývá, když tě něco nebaví, tak to čteš dlooouuho... Mistře, tys mě vyloženě nasral - 400 stran nudy, zbytek jakžtakž.
Chápu, že komu se líbí Temná věž, tomu se bude líbit i Talisman. Mě se Temná věž nelíbila, nelíbil se mi Pán prstenů a nelíbil se mi Talisman.
ronynka
  24. 5. 2015, 10:45
Úžasný! Knížka mě opravdu bavila. Celý dobrodružství jsem s Jackem hltala od začátku až do konce. A pokračování? Musím číst! :-) Skvělý! Trošku se děj liší od ostatních Kingovo knížek, první dojem jsem měla takovej, že knížka je pro malý děti, který rádi čtou dobrodružný a nepravděpodobný příběhy. Ale po pár desítek stránkách jsem si to už nepřipouštěla. Super! :-)
kingmaker
  10. 11. 2011, 13:41
Ne moc povedená kniha. Má skvělá místa, to je třeba popis hospody v Oatley, ale většinou spíš pokulhává, Teritoria pro mě prostě moc nefungují. A souhlasím s Phoebe Estebanem, chvílemi jsem se při jejím čtení nudil a to se mi u knížek od Kinga většinou nestává.
JarKun
  8. 1. 2016, 10:43
Stephen King má několik poloh a tato kniha patří do jeho polohy magie a fantasy. Moje první setkání s touto Kingovou polohou bylo rozpačité, protože tehdy jsem četl první díl série Temná věž, Pistolník, a trvalo mi velmi dlouho, než jsem si zvykl na zcela odlišný styl a na knihu, která je celá o tom, že někdo někam jde ( a v dané knížce tam nakonec ani nedojde ). Ale další díly Temné věže mě uchvátily a od té doby jsem zcela nekritickým fanouškem tohoto Kingova vybájeného světa. Talisman má samozřejmě tu výhodu, že fanoušek Temné věže okamžitě cítí, že Teritoria jsou stejný svět, ze kterého jsou hrdinové Temné věže. Takže Jackyho putování mě nadchlo, znovu rychle pohltilo. Nebylo tolik propracované jako Temná věž se specifickým jazykem tamějších obyvatel, také těch skoků sem a tam bylo někdy až příliš, přičemž v Teritoriích samotných Jack moc dlouho nepobyl, což je jeho škoda, ale i tak mě to znovu vtáhlo do toho magického světa pohádek pro dospělé se vším všudy. Užil jsem si to dokonale, tady a teď.
Mariona
  28. 1. 2015, 15:31
Začátek se opravdu vleče a váhala jsem, jestli knihu odložit. Ještě, že jsem to neudělala, Jacka jsem si oblíbila, Vlka zamilovala a Richarda jsem jednu chvíli opravdu nesnášela, ale naštěstí jsem to pak překonala. Dávam ale 4 hvězdičky a rovnou jdu číst pokračování - Černý dům.
Rabb
  10. 4. 2015, 19:53
Ach ty Kingovy úvody. Někdy je člověk vržen přímo do děje a věří všemu od prvního slova, jindy se vše poctivě vleče a pomalu buduje, někdy je to na škodu, někdy méně.

Ale Talisman, i přes to, jak velký fanoušek Temné věže jsem...? Zrovna tento úvod knihy se mi zdá poněkud nešťastný, méně uvěřitelný. Podobně jako u Dallas 63 je to takový a Hned! Bez velkého rozmyslu, hned Teritorie;a zrovna tady by se delší úvod hodil... úvod zdá se mi méně uvěřitelný.

A furt přemýšlím, je to fantasy (linie ve Teritoriích) a nebo thriller (náš svět). V jednu chvíli je to pohádka, jindy "cáká krev" a za vulgarismem King nejde daleko.

každopádně, jak jsem byl zklamaný ze začátku a z dvanáctiletého kluka, který má spasit mámu a zachránit královnu (dvanáct let se mi zdá málo na taková rozhodnutí a dobrodružství, která musí absolvovat), tak po nástupu Vlka na scénu se mi kniha začíná líbit více. Vlk je super! Mám ho rád! Pro mne jedna z Kingových nej postav.

Po nešťastném začátku se do knihy pomalu a jistě propadám, ale neměla to se mnou lehké.
spil.la
  28. 2. 2015, 10:39
tohle opravdu není kniha pro každého a proto chápu některé záporné komentáře a hodnocení....:) pro mě osobně je to jedna z nejoblíbenějších knih od mistra Kinga....zajímá vás proč? první půlka knihy se sice vleče...nečte se snadno...ale přesto je to zajímavé čtení a mě teda rozhodně nenudilo. Po seznámení s Jackem...s Teritoriemi...s dalšími postavami jeho cesty očistcem se dostáváme na kolej za Richardem...kde začíná oprvavdová pout zakončená skvělým finišem.....:) není to jednoduché čtení....ale pomalé a okouzlující....:) :)
Alessi
  28. 3. 2012, 14:20
Ze začátku mě to moc nebavilo a přemýšlel jsem, že ji odložím. Vydržel jsem ale a nakonec nelitoval. Na tuto knihu volně navazuje kniha "Černý dům", takže doporučuji přečíst jako první abyste to pak lépe pochpili.
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 8:27
Podle mě jedna z nejslabších Kingovek. Kniha mě chvílemi prostě "jen" nebavila, chvílemi vysloveně nudila. Dvě hvězdičky dávám za výborné popisy a perfektně vymyšlený svět, ale kdyby byla kniha poloviční, vůbec bych se za to nezlobila.
Lingoberry
  14. 6. 2011, 12:03
Na začátku se děj nerozvíjí nijak slibně, ale od té chvíle co se Jack dozví o světě Teritorií se moje symptatie pouze stupňovaly a stupňovaly. Miluju Kingův popis Jackovy cesty, krajinu Teritorií i všechny obyvatele, S.K. zase dokázal vymyslet naprosto nový fantastický svět a už jen za tohle by si zasloužil tři hvězdičky. Zbývající dvě jsou za děj a příběh.