Originální název: Dances with Wolves

XYZ - 2011
ISBN: 978-80-7388-393-5

XYZ (2011) 978-80-7388-393-5 302
Cinema (1991)

Krátce po skončení války Severu proti Jihu je voják Severu vyznamenaný za statečnost John Dumbar převelen do pevnosti na území Indiánů. S nimi se po počáteční nedůvěře postupně sbližuje až do té míry, že přijímá nové indiánské jméno Ten, který tančí s vlky. Jeho nový život je však násilně přerušen ve chvíli, kdy do pevnosti dorazí další vojáci...

Podle knihy Michaela Blakea byl natočen stejnojmenný film s Kevinem Costnerem, který získal sedm Oscarů. (Založil/a: matrosh)

Michael Blake Michael Blake
*05.07.1945

LadysR2
  27. 1. 2013, 14:23
Silné, lidské, poutavé. Přečetl jsem za chvíli :-) Hodně mě překvapil jiný konec, než byl ve filmu, ale byl vlastně lepší
moonchild
  10. 11. 2013, 16:53
Hodně ale opravdu hodně se mi to líbí.Více než film.Hltala jsem to jedním dechem.Nedalo se od toho odtrhnout.
whack
  3. 9. 2014, 10:05
Bolo to písané tak pekne, že som viackrát bol pripravený knihu zavrieť v očakávaní obratu v podobe príchodu bielych teroristov. Nemal som na tento obrat nikdy náladu. Namiesto neho som si užíval obrazy popisovaných severoamerických prérií a lesov. Postupná premena vojačka na sebestačného chlapa bola fascinujúca. Najviac to, ako sa zblížil s vlkom, ako si začal všímať krásy prírody okolo neho, jeho vzťah s jeho koňom, a napokon adaptovanie sa medzi indiánov. Bolo to trošku zromantizovanie skutočností, až človeku zovrie srdce, keď si uvedomí, že ešte 150 rokov dozadu boli v USA obrovské stáda bizónov a divoké prérie...
Plue
  7. 3. 2016, 14:02
Milý příběh. Stále jsem čekala, že se stane něco velkého, ale kniha popisovala život s indiány a plynula bez velkých zvratů. Konec se mi líbil. Na film se teprve chystám.
Childe
  9. 9. 2015, 22:49
Krásný a poctivý příběh, místy trochu naivní ale bez debat můj jasný favorit. Díky zfilmování pořád vidím scény a postavy z mnohokrát shlédnutého filmu ale něco drobného navíc, pro čtenářovu fantasii, v knize je.
Kat45
  24. 12. 2013, 5:23
Opravdu pro mne ojedinělý případ, kdy mohu říct, že jak kniha, tak filmové zpracování se neuvěřitelně povedlo.