Profesorova dcera

Profesorova dcera Originální název: La Fille du professeur
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Meander - 2013

Meander (2013) 64

Dělí je třicet století, a přesto… se milují! Jak požádat o ruku slečnu Lilian, dceru profesora Bowela, když je člověk ztracen v mlhavém Londýně na konci 19. století, a mumifikovaný před třemi tisíci lety? No není to prekérní situace?
Profesorova dcera je skvělá viktoriánská lovestory mladé dívky a mumií Imhotepa IV. Komiks vznikl ve spolupráci Joanna Sfara (text) a Emmanuela Guiberta (kresba). Přestože jsou oba komiksoví tvůrci v České republice již známými jmény, z jejich společné tvorby dosud nic přeloženo a vydáno nebylo. Profesorova dcera (1997) je tak první ukázkou jejich plodné spolupráce (např. komiksy Sardine de l'espace, Les Olives noires).
Nakladatelství Meander vydalo již všechny tři svazky Guibertovy Alanovy války a třísvazkového Fotografa. Profesorova dcera tak dotváří guibertovskou linii komiksové edice Pro Emu, ve které Meander českým čtenářům přináší nejlepší světové komiksy. Překrásnými akvarely vyvedený komiks je další originální ukázkou Guibertova kreslířského umění. (Založil/a: Nika_D)

Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 15:06
Originální, grafický komiks, úsměvný, někdy až černý humor, někdy nedávající smysl, přesto jsem se příjemně bavila. Aneb srdci neporučíš. Líto mi bylo pana profesora Bowela, otce slečny Lilian.
Krásně graficky zpracováno.