Akta X - Smrtící šepot

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Talpress - 1996
ISBN: 80-7197-095-X

Talpress (1996) 80-7197-095-X 235

Fox Mulder a Dana Scullyová, agenti FBI, stojí před novou záhadou. V okolí Albuquerque v Novém Mexiku se začala objevovat zohavená těla. Patří mužům i ženám bez ohledu na věk, barvu pleti či příslušnost k etnické skupině. Nejde o oběti znásilnění ani nějakého podivného rituálu. Všichni však zemřeli tou nejbolestivější, naprosto jistou a neuvěřitelně záhadnou smrtí… (Založil/a: Elmoro)

Charles Grant Charles Grant
*12.09.1942 - †15.09.2006

nečik
  26. 10. 2011, 5:42
Už jsem to psal k Epicentru. Knižní podoba Akt-X mě moc nenadchla. Je to určitě tím, že jsem viděl kompletně celý seriál a člověk si tak nějak zvykl na charaktery z obrazovky. V knížce je to těžší se s nimi ztotožnit.
Samantha
  27. 5. 2010, 8:31
Vzhledem k tomu, že jsem četla i originál tak bohužel musím souhlasit s nepříliš oslnivou kvalitou překladu. Zasazení tajemného krimipříběhu do rozpálené americké pouště je zajímavé, příběh je místy pěkně napínavý, ale pro někoo, kdo Akta X ani trochu nezná ta kniha vážně není (respektive nebude z děje moc moudrý).
Elmoro
  10. 4. 2010, 12:06
Tahle knížka mi potvrdila, že pravé příběhy Akta X pro mě vždy zůstanou na obrazovce a ne v knižní podobě. Prostě mě tohle moc nebavilo, přišlo mi to i divně napsané, nevím zda to nebylo třeba špatným překladem. Hlavně jsem ale při čtení neměl vůbec pocit, že se jedná o toho pravého Muldera a Scullyovou, zkrátka po chvilce jsem přestal vnímat, že jde o mé oblíbené hrdiny ze seriálu.