Atala aneb Láska indiánské dvojice v pustinách; René

Atala aneb Láska indiánské dvojice v pustinách; René Originální název: Atala, ou les Amours de deux sauvages dans le désert. René

Odeon - 1973

Odeon (1973) 158

Obsahuje dvě novely:

Atala, ou les Amours de deux sauvages dans le désert (Atala aneb Láska indiánské dvojice v pustinách, 1801) - novela je tragickým příběhem lásky muže a ženy indiánského původu v severoamerické pustině; křesťanské ideály se zde spájejí s lyrickými popisy přírody a lidských vášní. Tímto dílem autor vnesl do evropské literatury vysněný obraz exotické americké krajiny.

René (1802) - autobiografická novela, příběh romantického rozervance.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: lord.vader)

#novela  #klasika
François René de Chateaubriand François René de Chateaubriand
*04.09.1768 - †04.07.1848

Ariko
  4. 9. 2014, 15:42
Nejsem si jistá, zda někdy Chateaubriand viděl skutečného indiána. Děj mi přijde nepřesvědčivý a skutečně pouze "romantický". Ale je to holt klasika, kterou člověk nemůže jen tak smést ze stolu.
luucie
  6. 9. 2012, 17:22
Děj obou příběhů, Ataly i Reného, jsou krásné. Autor zachytil nejen hlavní zápletku dvou zamilovaných lidí, ale i prostředí Ameriky a život v indiánské vesnici. Styl psaní mě příliš nenadchl.