Narkopolis

Narkopolis

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-419-3

Jota (2013) 978-80-7462-419-3 248

Kniha, jejíž děj začíná v zákoutí opiového doupěte a přilehlém bordelu, představuje řadu nezapomenutelných postav v průběhu tří desetiletí.
Je to Dimple, hidžra (žena/eunuch) vyrábějící dýmky; Rúmí, vysoký úředník a manžel, jehož závislostí je násilí; Newton Xavier, opěvovaný malíř, který sice odmítá nekritickou chválu, ale současně po ní touží; pan Li, čínský uprchlík a obchodník; a konečně různorodá směsice básníků, prostitutek, pasáků a gangsterů.
Narkopolis, román napsaný poetickou a dojemnou prózou, je zářivý debut, fascinující portrét jedné krásné, leč prokleté generace. (Založil/a: Nika_D)

ChoiMari
  1. 5. 2016, 15:14
Kniha je to velmi zajímavá. Knihám o narkomanech se normálně vyhýbám, ale jelikož je výběr knih východoasijských autorů v městských knihách omezený, sáhla jsem tedy po téhle knize. Určitě jsem neudělala špatně.
Lucik0309
  21. 9. 2014, 16:47
Začátek byl okouzlující, tak od půlky do konce depresivní. Je tu sugestivně vykreslený svět drog, od počáteční euforie až ke smutnému konci, ale to je asi vše co lze očekávat