Krev Elfů
Originální název: Krew elfów
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Leonardo - 2011
ISBN: 978-80-85951-69-1

Leonardo (2011) 978-80-85951-69-1 315
Leonardo (2003) 978-80-85951-31-2 306
Leonardo (1999) 80-85951-16-9 306
Leonardo (1998) 80-85951-05-3 306
Leonardo (1995) 80-85951-00-2 306

Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa.
Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět...

vladislaus
  29. 7. 2012, 14:36
Styl psaní Sapkowského mi vůbec nevyhovuje. Je takový mdlý, nudný. Sem tam se objeví závan humoru. Příběh Zaklínače mne vůbec netáhne, je strašně složitý a protože jsem si na internetu přečetl vycuc z dalších dílů, vůbec mne to neláká číst další pokračování.
janeicka
  22. 10. 2013, 19:58
Po dvou povídkových knížkách jsem byla hodně zvědavá, jak asi bude vypadat román, a jsem opět nadšená :-) Skvěle rozehraný úvod, zatím drobné náznaky co se asi bude dít dál, takže ihned pokračuju Časem opovržení. Po Geraltovi a Ciri je má nejoblíbenější postava trpaslík Yarpen, snad bude mít své místo i v dalších dílech.

"Dobrý elf, mrtvý elf."
Keatin
  16. 3. 2013, 23:35
Tento román má pro mne atributy dokonalosti: čtivost, nápaditost, ojedinělost, napětí a zábava. Sice se zde na můj vkus docela okleštil prostor věnovaný Geraltovi, který byl nahrazen Ciri. Což mi vůbec nevadí, protože Ciri mi sedí (ano, je divné napsat o literární postavě, že mi sedí, ale co nadělám).:D Silné antipatie pociťuji vůči Yennefer, škoda, že na jejím místě není Triss, to je ženská podle mého gusta. A nemůžu zapomenout ani na Yarpena, který je svým nářečím a smyslem pro humor nepřekonatelný, několikrát mě rozesmál.

Jsem ráda, že jsem si nejprve přečetla povídkové knihy Zaklínač I. a II., protože nemusím pátrat po tom, kdo je kdo a mám tedy jakési povědomí. Jde se na další díl. :)
zoro2
  24. 5. 2015, 22:11
Souhlasím se Všivákem - jedná se opravdu o začátek příběhu. Moc věcí se v tomto díle nestane, spíš seznámení s hlavními hrdiny. V následujícím díle se ale vše rozjede, takže kdo začíná se zaklínačem, radím vydržet, stojí to za to.
Rames
  13. 11. 2015, 21:29
První polovina neskutečně živá a čtivá, Sapkowski se cítí dobře v Geraltově kůži, jakmile se ale Ciri ocitá s Neneke , nebo Yennefer, začíná to skřípat. Pro mě zatím nejlepší díl série o Zaklínači. Trochu mi chyběl Marigold a tak doufám v další setkání, dodává Geraltovi protiklad který potřebuje pro vyniknutí své osobnosti.
illy
  26. 6. 2015, 9:32
Zcela zblbnut hraním Zaklínače 3 jsem sáhnul po x letech znovu na tuto sérii. Po rozpacích ze znovučtení prvních povídek , kdy je s postupem věku znát že přeci jen nejsou tak dokonalé jak mám vryto v paměti, se dostavila čtenářská euforie až orgasmus. Není nad to přečíst sto stran, vzít ovladač do ruky a ponořit se. Dokonalá hra, dokonalá knižní série.
Všivák
  20. 11. 2013, 17:04
Po skvělých dvou povídkových svazcích bez časové návaznosti, přichází začátek příběho o Geraltovi a jeho nadílce Ciri. Geralt je tu odstaven na vedlejší kolej. Kniha se věnuje nejvíc právě Ciri. Žádných rozuzlení se tu nedočkáte. Jen začátku příběhu. Který je psaný Sapkowského unikatním, a mě přitažlivým stylem. Jen toho humoru trochu ubylo.
pchmelda
  12. 5. 2013, 12:25
Vskutku, pravím vám, nyní nadchází věk meče a sekyry, věk vlčí. Nadchází čas Bílé zimy, čas šílenství, čas opovržení, čas konce. Vlk spolkne slunce. Měsíc skryje svou tvář. Zůstane jen tma, zima, nenávist a krev lidská i elfí, kterou zrudne země… Svět zahyne v mrazu a neobrodí se, než východem nového slunce. Znovuzrodí se ze starší krve, ze zasetého zrna. Ze zrna, které nevzejde, nýbrž vyšlehne plamenem.
Mourovid
  28. 5. 2013, 11:58
Způsob vyprávění pana Sapkowského mi prostě sedí, děj je nápaditý, málokdy vykolejil z tempa a některé ty pasáže jsou tak ladné, že pan autor u mě hraje pořád prim :-)
Bernadette
  1. 8. 2016, 12:19
Už v knize povídek mi ta s Ciri přišla nejméně záživná. Yennefer se též neřadí mezi mé oblíbenkyně. Nejspíš proto mne ani první z románů, který se točí v podstatě kolem těchto dvou, příliš nechytil za srdce. Povídky měly spád, náboj a poselství... tady jsem se chvílemi slušně nudila...
antoniana
  12. 3. 2016, 9:17
První román se mi líbil o chlup více než předchozí dvě povídkové knihy, přesto to stále není ono. Krev elfů beru jako pomalý rozjezd k velké akční epické sáze (aspoň doufám).
včelka
  25. 8. 2016, 10:35
Je trochu těžké si ze začátku navyknout na jiný formát (po přečtení prvních dvou povídkových knih). Zdá se mi, že vše plyne pomaleji, ale to se dalo čekat. :D
Na záver jen asi dodat, že jsem zvědavá na další díly. :)
P. S. Fakt miluju trpaslíky a jejich mluvu! :D
Ailees
  19. 4. 2016, 8:02
První román o Geraltovi a Ciri je tak trochu... jiný. Otevírá mnoho otázek, přináší jen málo odpovědí - inu, kniha na pokračování :-) Musím přiznat, že první dva povídkové soubory se mi líbily o něco více - v Krvi elfů rozhodně ubylo humoru a chytlavých bitek, po pohádkovosti se slehla zem. Mám pocit, že pokud bych Poslední přání a Meč osudu nečetla, asi bych hodně tápala, kdo je kdo atp. I přesto, Geraltův svět neztratil na dokonalosti - každou kapitolu stále čtu se zatajeným dechem a nemohu se dočkat pokračování :-)
Ciba
  26. 8. 2015, 10:57
Moje první zkušenost s románovým Sapkowským se nesla ve znamení nostalgie, ale také mírné rozmrzelosti. Autor je totiž v delším textu velmi rozvážný a spíše si připravuje půdu pro události další. Pryč jsou proto vyšperkované pointy a méně je i svérázného humoru, kterým byly předchozí sbírky prosyceny. Když to řeknu stručně, tak se v Krvi Elfů vlastně nic moc neděje. Některé pasáže by dokonce vyloženě svádělo popohnat bičem. Jednostranná kritika však není úplně na místě. Po řemeslné stránce věci Sapkowski opět kraluje. Jeho dialogy by šlo učit na škole a text plyne lehce jako jarní vánek. V samotném ději, pak potkáte i několik hezkých momentů, kdy zavzpomínáte na předchozí knihy. Za mě tak lepší plichta. Kdyby se v dalším díle přidalo s humorem a přibylo potvor, vůbec bych se nezlobil.
Esther Darnett
  1. 12. 2013, 10:22
Jedna z nejlepších ság, jaké jsme kdy četla. Klasické fantasy jak má být, kterému nic nechybí, naopak je toho v něm hodně.
ronynka
  28. 10. 2011, 12:06
Nejdriv jsem ji cist nechtela, ale pak jsem se dostala ke hre a uz to bylo. Knizka urcite uzasna ! Napinava a ctiva.
Lúthien Celebrindal
  16. 8. 2014, 21:50
Z nedorozumění jsem tuhle knížku přečetla jako první v řadě (bez těch povídek), ale přesto musím hodnotit 100%! Napínavý příběh, sympatické postavy, pouze částečně nudná politikařina uprostřed knížky, ale tu lze odpustit!
VaclavB
  4. 8. 2016, 11:12
Sága se rozbíhá a z povídek přechází k plynulému vyprávění, což pomáhá, ale i škodí, neboť předchozí frázování napínalo čtenářovu fantazii o trošku více. Ale stále jde o poutavé čtení. Jen se vše stává trochu temnější, trochu uvěřitelnější... Skvěle jsou zde zachyceny psychologie postav - hlavně Yen. Tam člověk fakt váhá, jestli to je kladná nebo záporná figura, což příběhu dává neskutečnou dynamiku.
rahzul
  29. 4. 2016, 19:28
První díl ságy se mi velmi líbil. Napjatá situace mezi početnými vojsky Nifgaardu a armádou Čtyř království dosáhla svého vrcholu. Hon na ztraceného dědice Cintránského království začíná..!
Z knihy mě bavil asi nejvíce výcvik Ciri jak na hradišti Kaer Morhen v čistě chlapském podání, tak i výuka v chrámu v Ellanderu. Okamžitě beru do ruky další díl!
Babsi
  3. 9. 2012, 18:31
První knížka od tohoto autora a rozhodně ne poslední.. Zezačátku jsem se těžce dostávala do děje, protože tam bylo hodně míst a postav, ale naprosto jsem propadla Yarpenovi a Triss.. hned zítra musím utíkat do knihovny pro další díl :D
nečik
  18. 10. 2011, 5:50
Když jsem četl poprvé, začátek mě nebavil, ale pořád mě něco čím dál tím víc nutilo číst knihu dál. Pak se z toho stala láska k tomuto románu.
Tamaruška
  4. 11. 2015, 18:13
Obsahuje spoiler spoiler Výborná knížka, Geralt opět nezklamal. Jak už je řečeno ve spoustě komentářů, jedná se hlavně o jakýsi úvod do celé pentalogie o zaklínači. To ale nijak neubírá na kvalitě knihy, která je psaná stejně poutavě jako předešlé povídky. Trochu mi zde chyběly nestvůry a především se zde Geralt vůbec nepotká s Yen, takže v porovnání s předchozími dvěma knihami ubylo také erotiky :D Každá kapitola ale vypráví o něčem jiném, nic nudného ani bezvýznamné žvásty zde nenajdete. Nejvíce se mi líbily kapitoly o výcviku Ciri na Kaer Morhen, konečně zde byli i jiní zaklínači (samozřejmě žádný z nich se nemohl rovnat Geraltovi :)). V poslední kapitole se mi zase líbilo podrobně vylíčené seznámení Ciri a Yen a její čarodějnické zaučování, zkrátka - jdu číst dál...
kozel89
  29. 12. 2013, 15:37
Oproti povídkám mi to přišlo trošku slabší. Některé pasáže až moc zdlouhavé, nicméně kniha je to velmi dobrá a těším se na další díl. Čte se to moc dobře.
Honzissis
  5. 9. 2016, 16:18
Sapkowski mi prostě sedí! Moc jsem se těšil na první románový díl této ságy, i když mé očekávání bylo přeci jenom větší než mi kniha nadělila. Příběhu místy chybělo tempo, ale jinak postavy neztratili na zábavnosti a navíc se přidaly i nové neméně zábavné. Bavilo mě sledovat jak se stává z Ciry žena, zaklínačka a čarodějka. V tomto svazku má spoustu skvělých učitelů a jsem namlsaný na další pokračování. Snad tam bude již to něco, co mi chybělo k dokonalosti. Verdikt 85%
bronn
  11. 10. 2014, 8:41
Myslím, že k vzhledem k vysokému hodnocení není třeba říkat, že tahle kniha je prostě skvělá. Já osobně bych ocenil román v hlavní roli s Yarpenem Zigrinem a jeho ogary :)
ssassi
  5. 6. 2014, 19:46
jen co jsem si zvykla na povídkový styl prvních dvou knížek, šup sem s románem. román se vyznačuje časovou posloupností (kterou jsem v předchozích dvou knížkách někdy postrádala), úbytkem humorných pasáží (které trošku postrádám nyní) a příbytkem politických situací (bez kterých to asi nejde). působí to na mě jako celkem zdařilý rozběh pro další a doufám že napínavý a zajímavý děj. hned jdu na další knížku
Merit
  8. 9. 2014, 18:14
Co mi chybělo u jedničky a dvojky, dostalo se mi ve trojce. Přestože zaklínače jsme si v tomhle díle moc neužili, příběh dostává správný fantasy rozměr a nutí čtenáře zaujmout k postavám nějaký postoj. Ačkoli některé věci mi jdou stále proti srsti (Yennefer mi nikoli pouze jménem připomíná Nefernefernefer ze Sinuheta a nutí mě ji nenávidět), pasuji Zaklínače na další ze svých oblíbených fantasy sérií.
teddy
  7. 5. 2014, 17:10
Možná pětihvězdičkáře zklamu, ale nejde to. Je to originální, občas vtipné až satirické, ale prostě tam jsou slabá místa a zmatené části (zejména zapojení mágů do děje koncem knihy). To nic nemění na tom, že je to o řád lepší, než dosavadní povídky.
LaBrume
  12. 8. 2013, 22:53
První díl zaklínačské ságy (nepočítám povídky) pomalu rozvíjí napínavý příběh. Je to úvod, začátek, Sapkowski začíná odvíjet nitky uchvacujícího dobrodružství, vše je zatím trochu pohádkové, nebezpečí není tak hmatatelné, tajemství kolem Ciri se nám teprve poodhaluje. Výborný začátek strhujícího příběhu, který vás vtáhne a nepustí. Hltáte stránku za stránkou a sotva dočtete tu poslední, saháte po druhém dílu.
paja777
  14. 7. 2012, 20:15
Nudná, místy sympatická pohádka. Nejlepší byli trpaslíci. Čekala jsem mnohem víc. Těžko jsem se orientovala ve všech jménech a místech, některé pasáže mi přišly naprosto zbytečné.
Quinty
  20. 5. 2016, 8:19
Čím dál tím lepší. První knížka oukej, druhá joo dobrý, a tahle mě vcucla hned odzačátku. Není tam teda moc akce ve smyslu zabíjení příšer, spíš se vyvíjí dějově - pojednává o osudech Ciri, Geralta a Yennefer a hlavně si připravuje půdu na další díly.
kyska85
  4. 10. 2014, 18:59
Fantasy moc nemusím, do série jsem se pustil po dohrání počítačové hry na motivy Zaklínače (pokud máte rádi RPG, zahrajte si oba díly). První román mi přišel jen jako takový úvod do skvěle promyšleného světa zaklínače a předehra na další skvělé díly. Proto se nenechte odradit tímto pomalejším tempem a sáhněte hned po dalším.
barbee
  6. 3. 2014, 15:04
Naprosto skvělá fantasy, které nechybí (na rozdíl od jiných) vtip. Rozhodně je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla.
Pindzaros
  28. 10. 2012, 22:10
Krásný úvod do ságy o zaklínači, kterou bych co do kvalit řadil na stejnou příčku jako Pána Prstenů. Oproti povídkám zde se zde již nevyskytuje pouze Geralt jako zabiják různých monster, ale i jako rozhodující postava na poli politiky, která je zde výborně popsána. Mnoho lidí však toto odradí, což je určitě škoda jelikož je tato sága velice povedená a urřitě stají za přečtení.
Neuroxerus
  6. 1. 2011, 14:30
Výborná kniha, po přečtených povídkách mě tato románová určitě nezklamala. Těším se až dočtu zbylé 4 románové knihy o Geraltovi a Ciri. Toto je opravdu jedno z nejlepších a nejkvalitněješích fantasy knih, které sem kdy četl.
simca.narovcova
  8. 1. 2016, 8:38
Myslela jsem si, že je to určeno i pro lidi, kteří hru nehrajou. To asi i je, ale musim říct, ze se mi vůbec nelíbilo dlouhé popisování bitev a už vůbec ne styl autorova psaní.
Buily09
  28. 9. 2015, 11:30
První díl románu byl pro mě krásný a příjemný úvod do příběhu. Sice mě nebavil tak jako povídky, ale rozhodně pokračuji dále v příběhu, protože toto hodnotím jako úvod, takže jsem ani nečekal nic převratného, ale ano, byl jsem příjemně překvapen.
mrkvič
  11. 8. 2015, 14:52
První román a já ho musel dát z audioknihy :( v některých pasážích mě to hodně žralo, protože pasáže akcí v předposlední kapitole působily v audiu až neskutečně napínavě. Jinak mi ale v knize přebývalo Ciri a místy dost scházel Gerald. Hlavně humor spojený s Geraldem. Při hraní počítačové hry Zaklínač 3 je ale parádní sledovat, jak je vše provázáno. Při čtení jednotlivých povídek, bych to vůbec neočekával. Takže hurá do dalšího dílu a tentokrát už klasicky očima.
Pony
  13. 9. 2012, 14:49
První díl je krásný rozjezd. Je ještě poklidný, zdánlivě se nic neděje, ale všichni už cítí přicházející bouři. Sapkowski píše nádherně. Zcela odpovídá mému stylu, jeho vykreslení bojových sekvencí, dialogů a podobně je dokonalé. Děj je napínavý a spádný. Upřímně nemám ráda lidi, kteří odsoudí tuto knihu jen proto, že je to fantasy. Je to jen příběh zasazený do toho světa, aby na něm autor lépe připodobnil některé situace. Není to jen hloupá pohádka plná rytířů a čarodějů, je to kniha s hlubokým podtextem, který se občaš silně dotkne vaší duše. Autor tím reaguje i na palčivá témata v našem světě.
scoks
  18. 11. 2011, 3:27
Má to jen náznak úžasnosti dalších dílů a přes to tomu nejde dát méňe než 5*
Ságu teď čtu podruhé a prostě se od toho nemůžu odlepit. Čtu to na mobilu, protože je to jednodužší schovat ve škole, a taky proto, že se mi nechce kupovat ani jedna knia ze ságy. Chci počkat až poznám nějakého úžasného člověka, který mi to daruje. Abych si pak těch knih mohl vážit ještě dvakrát tolik.
Děkuji Sapkowskimu za to, že napsal něco tak perfektního. Díky němu mám jeden sen. Sen že jednou budu moci žít v tomto úžasném světě spolu s těmito postavami, že budu moci potkat hrubé, ale roztomilé trpaslíky nebo zábavné potulní pěvce.
martin113
  27. 7. 2011, 23:21
Jedna z nejlepších fantasy knížek, kterou jsem měl kdy tu čest číst. Vynikající příběh, postavy a celý svět je velmi dobře promyšlení a kniha vás po prvních dvaceti stránkách vtáhne do děje a vy nechcete přestat. Těším se na další díly a doufám, že budou stejně tak skvělé jako tento.
Ironfood
  25. 2. 2011, 20:24
Velice povedená fantasy, které nechybí napětí ani vtip. Kdybych se k tomu dostal v mladších letech, tak by to asi bylo za pět hvězdiček. A nejlepší ze všeho jsou trpaslíci, kteří v překladu parádně používají moravské nářečí.
MariusDee
  1. 2. 2011, 22:19
V celé sáze nám Sapkowsky v plné kráse předvádí to, co v Posledním přání a Meči osudu bylo jen nastíněno - úžasně prokreslený fantasy svět, mi tak neskutečně blízký, na jehož pozadí se odehrává příběh Zaklínače a jeho přátel a mimochodem také onen boj o osud světa. Sapkowski mi ukázal fantasy, která mě svého času bezezbytku pohltila a stala se mi nekonečným zdrojem inspirace při hraní dračáku i pozdějším vytváření vlastní fantasy hry. Časy strávené nad zaklínačem se už asi nikdy nevrátí, ale stále mě při vzpomínce na ně jímá opravdová nostalgie nad celým tím bezstarostným dospíváním:)
Khanecz
  5. 7. 2010, 20:00
Skvělý úvodní díl, se kterým jsem se ponořil do ságy a vůbec do celé tématiky zaklínače.
Výcvik Ciri, Geraltovo putování, a vůbec Sapkowskiho styl psaní...