Bozkouský přitrefuňky

Bozkouský přitrefuňky Originální název: Bozkouský přitrefuňky

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 8086527301

Nezjištěno / Jiné (2012) 8086527301 78

Kdo z „Podkerkonošáků“ by neznal Bozkov, obec na Semilsku s nepřehlédnutelnou věží kostela, tradičními poutěmi a oblíbenými jeskyněmi! Pokud se chcete ještě navíc dozvědět, co se kdy ve vsi a vjejím okolí událo, pak máte v ruce tu správnou knížku. Nečekejte ale žádný vyčerpávající soupis místních aktivit. Publikace Bozkouský přitrefuňky nám nabízí řadu povídek, jak je zapsali dva místní rodáci Karel Cermák a Stanislav Hlava. Jsou to příběhy, které zažili sami autoři nebo jejich známí, třeba jak kluci převezli porybného, jak rozveselená společnost pomáhala rozklepávat v noci seno, co se dělo při odvodech a při výkonu vojenské služby, jaké štrapáce mohou vzniknout při obyčejném porážení stromu nebo nesení žebříku, co se může přihodit při ochotnických divadlech. Je zajímavé si přečíst vyprávění o tom, jak se dříve lyžovalo a na čem všem se vlastně po sněhu jezdilo, k jakým komickým situacím může dojít při pouhém přehlédnuti nebo „nedokouknutí“, rozesmějí nás i bystré postřehy o záludnostech naší mateřštiny. Kromě toho se dozvíme také mnoho zajímavého z historie vesnice a okolí, například jak se světily zvony nebo co způsobila konkurence při sekání skleněných korálek.
Nakladatelství: Gentiana (Založil/a: vladislaus)