Houpánky a kolébánky

Houpánky a kolébánky

Podtitul: Básničky pro nejmenší na každý den

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0472-5

Portál (2013) 978-80-262-0472-5 64

Říkanky a hříčky s nimi spojené nám zpestří a obohatí společné chvíle s malými dětmi. Ty nejmenší, co ještě nerozumějí slovům, vnímají rytmus, který je potěší ve chvílích radosti, nebo ukonejší, když usínají. Postupně, jak poznávají svět, mohou je říkanky provázet v běžných denních situacích a umocnit jejich nadšení a úspěchy nebo pomoci jim překonat těžší chvilky. Básničky v knížce si můžeme s dětmi říkat už brzy po narození po celý batolecí věk.První část přináší říkanky spíše aktivizační – houpánky, druhá část představuje básničky pro uklidnění – kolébánky.Každou básničku provází obrázek a nápad na hříčku, kterou si (podle věku, situace a nálady dítěte) můžeme s básničkou spojit a rozvíjet tak pohybem či povídáním motiv básničky. (Založil/a: mitulka)

Olivka
  29. 7. 2016, 8:11
Pěkně zpracovane básničky pro nejmenší. Krátké, rymujici se, dají se dobře zapamatovat. Osobně se mi nejvíce líbi básničky určené k uspávání. Ilustrace jsou též roztomilé a vhodne básničky doplňují.