Intimní autoportrét

Intimní autoportrét

Podtitul: Výběr z korespondence, deníků a dalších textů

Originální název: -

Labyrint - 2003
ISBN: 80-85935-37-6

Labyrint (2003) 80-85935-37-6 223

Výběr z deníku, soukromé korespondence a dalších textů provázejí barevné reprodukce legendární mexické malířky (1907–1954). Po vážné autonehodě v 17 letech ji až do konce života trápily velké bolesti, prožila fatální vztah se světoznámým malířem Diego Riverou, byla mj. milenkou Trockého a André Breton ji nadšeně přijal mezi surrealisty.
V roce 2002 byl do kin uveden životopisný film „Frida“ se Salmou Hayek v titulní roli. (Založil/a: marta-b)

Frida Kahlo Frida Kahlo
*06.07.1907 - †??.??.1954

Tardis
  20. 3. 2016, 20:19
Muselo dát práci, dohledat ty jednotlivé dopisy. Na jednu stranu určitě poskytují zajímavý vhled do Fridina života, na druhou je otázkou, co bylo v těch, co se do knihy nedostaly. Určitě nejde o ucelený portrét nebo tak něco. Po přečtení mi přijde, že Frida neměla jen naivní umělecký styl, ale že to byla navzdrory obecnému názoru její pravá podstata. Kdyby si někdo chtěl přečíst jen pár stran, doporučuji "Portrét Diega Rivery", je v sebraných textech skoro na konci knihy.