Syn větru a Prsatý muž

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Smart Press - 2013
ISBN: 978-80-90558-10-6

Smart Press (2013) 978-80-90558-10-6 288

Prsatý muž se po osmi letech vrací na ostrov Siberut a zjišťuje, že se v mnohém změnil, stejně jako jeho život. Jedinečný příběh o změně tak velké, že si ji jen těžko dokážeme představit. Kdo je Syn větru a jak ovlivnil příběh Davida Zajíce? Kniha je věnována místům a bytostem, jež zmizely, a láskám, co zůstaly. Pokračování bestselleru Prsatý muž a Zloděj příběhů. (Založil/a: alča87)

Hledající
  13. 11. 2013, 22:02
Ani jsem nečekal, že mě pokračování Prsatého muže tak zaujme, zvláště po tom, když mi ho jedna blízká osoba "ohodnotila" jako nezáživné, zbytečné čtení.. ale opět jsem se v myšlenkách toulal s autorem po Siberutu, přemýšlel, odkud a kam vše směřuje, co bylo a už není a nikdy nebude, co zůstává, protože je to stálé, nezničitelné.. smutek, radost, očekávání, zklamání..nutilo mě to přemýšlet o sobě, nechat si probíhat v hlavě svůj život.. takže spokojenost, doporučuji.
ROB33
  6. 4. 2016, 22:58
Nechtěl bych soudit Formánka jaký je člověk a jakým životem žije, to si nechám raději pro sebe, ale styl jakým znázorňuje některé věci v této knize mi přijde víceméně absurdní. Vyzdvihnul bych čtivost tohoto příběhu a bohatou ilustraci Dalibora Nesnídala. Bohužel tato doba je příliš uspěchaná a nutí člověka, aby i v odlehlých oblastech, přijmul neduhy civilizace a vytvořil zcela novou společnost, založenou na sociálních sítích, mobilních telefonech a jiných (ne)potřebných věcech.
Alaglesia
  21. 6. 2015, 6:35
Další kniha od mého oblíbeného autora. Ve vyprávění se opět setkáváme s hrdinou Davidem Zajícem, který po osmi letech cestuje na Siberut. Kniha na mě působila spíše jako cestopisné vypravování, občas nějaká zápletka. Formánek ale dokázal změny na Siberutu vylíčit tak, že mě samotné to všechno bylo líto a cítila jsem se jako David Zajíc. Formánek prostě umí.
cachanell
  1. 4. 2015, 10:48
Musím říci, že tohle dílo je slabší kniha Josefa Furmánka. Nějak mě nezaujala. Příběh vlastně o ničem - vyprávění o ztrácení, o změnách.
niknikita
  28. 1. 2016, 12:15
Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky...a v případě návratu autora na ostrov Siberut se toto pravidlo potvrdilo s mrazivou realitou nenávratných změn.Přestože neveselé čtení, ale dalo mi víc, než jsem čekala.
pavleek
  23. 5. 2016, 14:47
Líbí se mi Formánkova otevřenost, své pocity přenáší v knize na mě. Atmosféra Formánkových knih je vždy taková hořko sladká, smutná a zároveň vtipná.