Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Princ ničeho 1 - První přichází tma

82%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Princ ničeho 1 - První přichází tma Originální název: Darkness That Comes Before

Nejnovější vydání:
Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-226-7
Počet stránek: 492
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 33x v přečtených
v knihovně 12x v knihovně
k přečtení 60x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2009) 978-80-7387-226-7 492

Od První apokalypsy uplynuly dva tisíce let. Nebůh byl poražen a lidé se přirozeně vrátili k všednějším starostem… Synovec nansúrského císaře a vojenský génius intrikuje, aby pro svého vládce dobyl známý svět, sám přitom sní o trůnu. Charismatický a tajemný duchovní vůdce Tisíce chrámů usiluje o rozpoutání svaté války, která očistí zemi od nevěřících. Čaroděj a zvěd, mučený prastarými nočními můrami, nevzdává pátrání po dávném nepříteli, v jehož existenci věří již jen málokdo. Barbarský náčelník odvržený vlastním kmenem touží po pomstě na bývalém otrokovi, jenž mu zabil otce a zostudil ho v očích jeho lidu. Tyto postavy představují síly formující svět Trojmoří: moc světskou, moc duchovní, magii a barbarský živel. Mezi ně, již tak balancující v nejisté rovnováze, vstupuje cizinec předurčený a odhodlaný všechny – muže i ženy, císaře i otroky – využít pro své nejasné cíle. Ale osud lidí – dokonce i těch, kteří rozhodují o běhu světa – má malý význam, když svět jako takový může být brzy rozvrácen. Zatím se ztrácí v politických hrátkách, náboženském zápalu a řevnivosti magických škol, ale staré zlo se znovu probouzí. Nebůh se vrací. Druhá apokalypsa je blízko. A člověk těžko může postavit hradby proti něčemu, co bylo zapomenuto.
Kanadský autor R. Scott Bakker otevírá touto knihou výjimečný fantasy cyklus – drsný, neobvykle temný a myšlenkově bohatý… (Založil/a: qpIfg381e3)

(více)  
R. Scott Bakker R. Scott Bakker
*02.02.1967

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Moreanne
0%
  13. 3. 2014, 19:42
Nedá mi to, prostě musím... Ani by mi nevadilo to, že se autor ani v nejmenším nesnaží cokoli vysvětlit. Vadí mi to, že snad neustále čtenáři háže klacky "pod oči" tím, jaká si vymýšlí nesmyslná a neuvěřitelně překombinovaná jména a názvy čehokoli, takže ani při nejlepší vůli není šance si to všechno zapamatovat. V knize je sice jakási mapka a něco jako slovník pojmů - ten ale obsahuje sotva polovinu výrazů, které by měl obsahovat, naopak je v něm spousta výrazů, které by tam být vůbec nemusely. Silou vůle jsem se donutila přelouskat prvních 150 stran, pak jsem knihu odložila a vracet se k ní určitě nebudu.
LuciusWlk
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 2. 2013, 8:28
První přichází tma je nádherně propracovaná a promyšlená kniha. První kniha trilogie Princ ničeho, uvádí do světa vynikajících postav, intrik a příběhu, který se, díky Bakkerově vypravěčskému umu, řadí mezi vrcholy temné fantasy. Svou promyšleností se směle může zařadit např. vedle Malazské knihy padlých.
Autor nás bez vysvětlování hodí do nového světa, zaplaví mraky jmen a událostí a tak chvilku trvá, než se zorientujete. Poté ale čeká odměna, která je více než noblesní.
Dumbicek
40% 40% 40% 40% 40%
  29. 12. 2016, 12:24
Nevadí mi, když je v knize více postav,ale co je moc to je příliš. Když už jsem si naivně myslela, že se to ustálilo tak se objevilo něco nebo někdo jiný a já byla zase v háji. Takže ač nerada jsem některé kapitoly přeskakovala, protože další nové věci jsem prostě nebyla schopná pojmout. Je to propracovaná kniha plná příběhů a informací, ale pro mě by jich mohlo být méně. Na další díly se tedy už nechystám.
Edwert
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 2. 2016, 20:09
Nějak nemůžu najít vhodná slova k popsání takové knihy. Je to epos, příběh, který prostupuje celý svět a to tak, že to jako čtenář skutečně cítíte. Cítíte velikost a tajemství a živost. Jasně, prvních 50-100 stran jsem zběsile listoval mezi dodatky a stránkou, kterou jsem zrovna četl, ale právě i v neustálém hledání a pocitu toho, že už už chápu a o další odstavec dál už nechápu zase vůbec nic , je tot dílo vyjímečné. Letím na další díl, který se už pěti hvězdám z mé strany asi jen těžko ubrání.