Před Strážci: Minutemani; Hedvábný přízrak

Před Strážci: Minutemani; Hedvábný přízrak

BB art - 2013
ISBN: 9788074613999

BB art (2013) 9788074613999 288

Kontroverzní a dlouho očekávané „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady: PŘED STRÁŽCI! Celých dvacet let byla minulost dnes již ikonických postav z přelomového komiksu Alana Moora a Dava Gibbonse jen předmětem mnoha spekulací a teorií. Teď ale společnost DC Comics dala dohromady nejtalentovanější tvůrce v komiksové branži, a ti svět STRÁŽCŮ dále rozvinuli. A prvním svazku hrají hlavní roli MINUTEMANI a HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK.

Kritikou oceňovaný nositel Eisnerovy ceny a tvůrce komiksu DC: The New Frontier Darwyn Cooke propůjčil svůj talent MINUTEMANŮM. Tito předchůdci Strážců mají společně bojovat proti světu, který se vymknul z kloubů. Dokážou ale tito hrdinové, kteří pocházejí z úplně jiného prostředí a mají naprosto rozdílný postoj ke zločinu, navzájem spolupracovat? Anebo se rozpadnou ještě dříve, než začnou?

HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK je introspektivní pohled na boj význačné členky Strážců s panovačnou superhrdinskou matkou a na její roztěkanou cestu k tomu, aby se stala Hedvábným přízrakem. I díky nádherné kresbě spoluscenáristky a malířky Amandy Connerové (Power Girl, The Pro) nabízí komiks HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK jiný pohled na svět PŘED STRÁŽCI.

V této knize najdete sebrané komiksy PŘED STRÁŽCI: MINUTEMANI č. 1-6 a PŘED STRÁŽCI: HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK č. 1-4. (Založil/a: Eli.)

Amanda Conner Amanda Conner

Darwyn Cooke Darwyn Cooke
*??.??.1962 - †14.05.2016

antoniana
  9. 10. 2014, 16:16
Tak jo půjdu proti proudu, musím říct, že jednička se mi líbí víc než dvojka (Komediant a Rorschach). V tomto dílu se alespoň něco dělo a bylo něco odhaleno, zatím nejlepší z prequelu byli Minutemani, líbil se mi závěr mezi Blakem a Sůvou, říkala jsem si : wtf? Hedvábný přízrak pokulhával, ale docela to šlo (když přimhouřím obě oči) až na jednu věc: naprosto šílená kresba Amandy Connerový!!! Já nejsem žádný odborník na výtvarnou stránku komiksu, ale tohle mi už přišlo přes čáru. Je mi jasný, že když Laurie dospívá v šedesátých letech mezi hippies, tak se nedají použít jenom tmavé barvy, ale tahle psychedelie byla na mě až příliš. ŘÍkala jsem si: zvyknu si, to bude dobrý, ale nešlo to. Výtvarná stránka celého příběhu je strašná (řekla bych až kýčovitá), což je ještě víc vidět v porovnání s jednoduchou a přímočarou kresbou Minutemanů v podání Darwyna Cooka.