Život na psí knížku

Život na psí knížku Originální název: Život na psí knížku

Ostrov - 2012
ISBN: 978-80-86289-77-9

Ostrov (2012) 978-80-86289-77-9 176

Přední český a ve světě velmi uznávaný fotograf František Dostál nám jako své další bójky pro harmonii dnů předkládá výběr psích fotografií. Sbíral je celý život tak, jak se v něm prolínal psí život fenek, čoklů, rafanů, podvraťáků, vořechů, mazlíčků, mopsíků, dog, chrtů a vlčáků a kdovíjakých ještě kamarádů. František Dostál nám svoje fotografie předkládá proto, abychom si v nich našli člověka. Pes totiž patří k člověku odedávna. Spolu procházejí dějinami a spolu se naučili žít. Umějí spolu lovit, ale zvláště v dnešní době i spolu rozmazlovat. Soužití psa a člověka je životem na psí knížku. Nikdy se sice spolu neoženili, ale také si naprosto nedovedou představit život bez sebe. František Dostál se stal čestným členem mnoha fotoklubů - v Argentině, Brazílii, Jugoslávii, Německu, Polsku, Velké Británii (The Royal Photographic Society), získal hodně čestných titulů a také více než stovku cen. Nikdy však i přes nabídky nenastoupil na profesionální dráhu. Je zařazen v Photographers Encyclopaedia International 1839 to the present. Kniha vychází s anglickým překladem doprovodných textů. (Založil/a: vladislaus)