Řád německých rytířů a jeho působení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Řád německých rytířů a jeho působení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Libri - 2005
ISBN: 80-7277-283-X

Libri (2005) 80-7277-283-X 254

Dějiny Řádu bratří Německého domu bl. Panny Marie (Řádu německých rytířů, Ordo Teutonicus, OT) v letech 1190-2003 s důrazem na jeho působení v českých zemích.\r\nAutor,se tématem dlouhá léta zabývá a je i předmětem jeho disertační práce, po úvodních kapitolách, které pojednávají o okolnostech vzniku řádu v průběhu křížových výprav a jeho dějinách v prvních staletích ve Svaté zemi i v Evropě, se v dalším textu soustřeďuje na působení řádu v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, a to od počátku do konce 20. století. Vychází přitom nejen z nepočetné české a zahraniční literatury, ale i ze svých dlouhodobých archivních výzkumů. (Založil/a: Jere)

Petr Adam Petr Adam
*??.??.1969 - †??.??.2006

Hledající
  2. 10. 2016, 18:26
Historie třetího velkého řádu středověku (vedle templářů a johanitů), z nich všech asi nejméně "oblíbeného". Všechny začínaly ve Svaté zemi na ochranu poutníků a po jejím obsazení pak musely "migrovat" po Evropě, v případě německých rytířů došlo i ke vzniku "řádového státu". Osobně mě více zajímaly popisované počátky řádu, "novověké" dějiny mě zas tak nebraly, ale to se nedá nic dělat, řád je tu dosud a historické kontinuum pokračuje.