Káťa a Škubánek

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-02123-2

Albatros (2007) 978-80-00-02123-2 68
Albatros (2005)

Zábavné čtení pro nejmenší čtenáře. Příběhy Káti a jejího nového psího kamaráda Škubánka, se kterým zažívá spoustu dobrodružství a už si nepřipadá tak sama. Jejich zážitky bedlivě pozoruje kocour Luciáš, který se snaží zkazit každou legraci a většinou se mu to nijak zvlášť nepovede. (Založil/a: marta-b)

Hana Lamková Hana Lamková
*??.??.1934

Josef Lamka Josef Lamka
*12.11.1931 - †06.07.2009

Libuše Koutná Libuše Koutná

Ariko
  24. 3. 2015, 8:40
První knížka, u které se naše Johanka vyloženě smála. Ilustrace jsou navíc krásné a pro mě je nostalgické vzpomínat na svoje dětství strávené u večerníčku
zoro2
  21. 3. 2015, 20:02
V době, kdy jsou knihkupectví přeplněna stále novými mnohdy nesmyslnými pohádkami, musím uznat, že povídání o Káťě a Škubánkovi mě mile překvapilo. Jako malému se mi večerníček nikdy nelíbil (možná proto, že to mluvila paní Molavcová), ale všechny 3 knížky, které doma o Škubánkovi máme jsou velmi hezky napsány i ilustrovány a dětem se líbí. Čtyři hvězdičky jsou málo, pět moc, dal bych 90%.
moonchild
  21. 10. 2013, 13:03
Tak tohle opravdu nemusím.Moc se mi to nelíbilo.Fakt je to kniha pro malé děti.Ani večerníček se mi nelíbil.
maurarita
  7. 12. 2015, 19:24
Krásná kniha o Kate a Škubankovi podle večerníčku zaujme všechny malé i velké děti i s jejich rodiči.
Lúthien Celebrindal
  15. 9. 2015, 15:01
Káťu a Škubánka jsem měla ráda už jako večerníček, takže hodnocení knížky je jasné. Škoda, že tam není víc příběhů...takhle jsem to přečetla během chvilky.
spirlice
  12. 9. 2013, 20:35
Káťa je malá holčička, která žije ve svém domečku. Přichází jaro a všechna zvířátka si hrají na maminky a tatínky a mají svá miminka. Také Káťa by si přála mít miminko, a tak si v krámku koupí čokoládové vajíčko, které dá do kočárku a doufá, že se z něj něco vylíhne.
Kočárek dá hezky na sluníčko a jde do domečku. Mezitím jde kolem pejsek, který vyčenichá v kočárku nějakou dobrotu. Pejsek čokoládové vajíčko sní, ale slyší někoho přicházet, tak se ukryje do kočárku. Káťa ho v něm objeví a velice se raduje, že má miminko. Hned pejskovi navlékne čepičku, pěkně ho vykoupe a vozí v kočárku.