Zítra už usnu

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Revolver Revue - 2013
ISBN: 978-80-87037-55-3

Revolver Revue (2013) 978-80-87037-55-3 120

„Ale já se rozhodl, žádný pracující život mě nedostane. Neskončím unavený, naštvaný a zbavený své mladistvě svobodné tváře jako mí rodiče.“ Ve svém prozaickém debutu sleduje Klára Elšíková z originální vypravěčské perspektivy, vynalézavě kombinující mužský a ženský part, křivolaké cesty svých postav, které se na prahu zásadních životních rozhodnutí naposledy ohlížejí za jistotami dětství.

Klára Elšíková (nar. 1989 ve Zlíně) absolvovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde v současnosti studuje obor Kulturální studia. Kulturní a zpravodajskou publicistikou přispívá do Zlínského deníku a na webový portál LaCultura. Pracuje v kavárně. (Založil/a: Kůstka)

Jasanek
  10. 10. 2013, 21:12
Za 1. Autorka je moje velká kamarádka, takže na rovinu přiznávám, že budu trochu neobjektivní.
Za 2. Klárka v knize prolíná dvě linie, mužskou a ženskou. V obou liniích najdete spousty myšlenek, se kterými se dokážete ztotožnit a pokud ne, určitě vám dají brouka do hlavy.
Za 3. Myslím, že nebudu přehánět, když vám řeknu, že po přečtení vám kniha ještě dlouho zůstane v hlavě a to proto, že Klára se s tím nepáře, napíše co si myslí. Několikrát se vám dostane pohled na svět jejíma očima. A že je ten pohled skutečně zajímavý, proto vám knihu doporučuji k přečtení.
heykubak
  11. 10. 2013, 22:30
Kniha je doslova naplněná myšlenkami mladé spisovatelky, které přináší kritický, ale přesto střízlivý pohled na soudobou společnost a její poměry. Autorka do knihy vložila hodně ze sebe, píše emotivně. A právě proto se mě to tolik dotýkalo. Cítil jsem deprese, nahlas jsem se smál. Důležité je pro mě, že ať tak nebo tak - něco jsem cítil. A proto mám knihu stále v hlavě.