Kolektoři

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Brána - 2013
ISBN: 978-80-7243-662-0

Brána (2013) 978-80-7243-662-0 458

Píše se rok 3042. Lidstvo vyrazilo do vesmíru, nikoliv však s vlastní technikou, nýbrž za pomoci objektů, které nalezlo při vykopávkách na Zemi. Tato mimozemská dědictví umožňují lidem cestování rychlostí vyšší než rychlost světla. Vznikají velké mnohonárodní koncerny, jež mocí a spoustou peněz urychlují cesty ke hvězdám – až lidstvo narazí na tajuplnou mimozemskou rasu, která nad ním má výraznou převahu – na Kolektory. Ti se nabídnou, že vezmou lidskou civilizaci pod svá křídla a slibují jí blahobyt a ochranu. Tuto nabídku nemůže lidstvo odmítnout. Kolektoři však mají s lidmi úplně jiné úmysly. Úmysly s katastrofálními následky... (Založil/a: DanielOsbourne)

ondrasek
  13. 5. 2016, 5:18
Přečteno 75 stran a odloženo.
Dějem mě kniha nezaujala a neustálé hledámní významů slov v přiloženém slovníku mě brzy omrzelo.
Zakže nedočteno a nehodnoceno.
Balu
  25. 2. 2016, 0:26
Kvalitně vymyšlená, standardně zpracovaná space opera. Rozhodně osvěžující je elegantní jednoduchost důvodu, proč Kolektoři dělají, co dělají - po překombinovaných machinacích á la Mass Effect je to vyloženě balzám na duši.
Na rozdíl od ostatních recenzentů zde mi ten konec ale nepřipadal nějak hrozný. Ano, je to vyložená deus ex machina, která působí dojmem, že autor už nevěděl kudy kam - na druhou stranu jejím využitím nedostáváme žádný totální happyend, což by byl zase mínus v mých očích.
Možná se podívám i po dvojce.
snedy
  4. 9. 2014, 12:27
Neuvěřitelně promarněná šance, protože konec, který by si zasloužil minimálně 200 stran má skromných 30 a zanechá v člověku pachuť odfláknuté práce. Přitom prvních 200 stránek je geniální výlet do fantazie autora a dalších 200 stránek výborně vymyšleným příběh v zajímavých kulisách. Tahle kniha obsahuje nápady na 5 YA fantasy ság, protože postavy jako 23, Lissander, CoDriver nebo bety by vydali za námět pro knihu sami o sobě. Moc, moc škoda toho konce.
wirtr
  9. 4. 2015, 14:54
Kniha má trošku pomalejší start a je trošku předvídatelná, ale autor zde opravdu hodně rozvinul svou fantazii a budoucnost velice podrobně vykresloval od nových nemocí, způsobených cestami vesmírem, až po různé náboženské kulty. Obzvlášť se mi líbil nápad vytvořit levnou pracovní sílu - humanouidy beta. A úplně dokonale zde bylo popsáno chování lidí ke zvířatům v chovech, jenže tady jsou ta zvířata mi. Vegani a různí aktivisté by jásali.
GEorGE_cz
  4. 2. 2014, 12:37
Pořád nevím, co si mám o této knize myslet. Na jedné straně genealita autora pečlivě pozvolna budovaným příběhem, který Vás vtahuje a nutí číst dál a dál, výborně zvolenými postavami, zlomovými situacemi plnými napětí a určitou originalitou sci-fi prvků. Na straně druhé tato pozitiva, kdy člověk hltá každé slovo a těší se, jak vše dopadne, autor ukončí pro mě bez většího vysvětlování až raketově vyřešeným finále. Po přečtení jsem jen bezcílně koukal a říkal si, sakra asi mi v knize chybí závěrečných 50 stránek. Škoda, pak by to byla totiž naprostá bomba a jasných 100%.