Strážci

Strážci

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-708-9

Host (2013) 978-80-7294-708-9 592

Lausanne, Švýcarsko. Do věže katedrály každou noc stoupá kulhavý mladík, který mluví se zvony. V honosném podkrovním apartmánu bydlí luxusní prostitutka, jež se ocitá ve smrtelném nebezpečí. A v jednom laciném hotýlku se probouzí soukromý detektiv, který nemá nejmenší tušení, jak se tam dostal.

Jay Harper je ve Švýcarsku na stopě zmizelého olympijského sportovce. Detektiv holduje alkoholu, a tak si sotva dokáže vzpomenout, jak se včera večer dostal domů, a už vůbec nemá ponětí, proč tu práci vlastně vzal. Když v hotelovém baru potká nádhernou, ale odměřenou Katherine, uvědomí si, že není ve městě jediný, kdo se nechává najímat. Katherine je luxusní společnice, která nemůže uvěřit, jaké ji potkalo štěstí. To se však má brzy změnit. Pátrání po zmizelém muži přivádí Harpera ke Knize Henochově, starozákonnímu apokryfu, jenž vypráví o padlých andělech. Může být tato kniha klíčem k událostem, které se ve městě odehrály?

Marc Rochat zatím ve zvonici drží stráž nad nočním Lausanne a čeká na anděla, kterého má podle slov své matky jednou zachránit. A když jedné noci zahlédne zoufalou Katherine prchající před zabijáky, pomyslí si, že přišla jeho chvíle. Protože katedrála v Lausanne je posledním místem na světě, kde se ještě skrývá naděje a krása.

-----

Thriller s velkolepou atmosférou, duchaplný a krvavý příběh o odvěkém boji o nadvládu nad světem, který mezi sebou svádějí andělé a démoni. Slibná první kniha ambiciózní série. - Booklist

Nápaditý metafyzický thriller... Steelovi se daří až do samého konce udržet dráždivou dvouznačnost příběhu... Kniha přitáhne všechny, kteří mají rádi příběhy s trochou nadpřirozena. - Publishers Weekly

...opravdu chytrá kniha pro milovníky thrillerů. - Library Journal

Steele, někdejší válečný reportér, vnáší do nestárnoucího příběhu o zlu nemilosrdnou modernost. Chytré, elegantně napsané epické vyprávění je nesmírně uspokojivým debutem. - Irish Times

Zpropadeně dobré čtení. Skvělá prvotina. - SFX (Založil/a: Eli.)

Eva Čepelková
  23. 2. 2014, 18:21
Nez jsem knihu zakoupila, precetla jsem si recenzi na nejakem blogu (bohuzel nemohu citovat, nevzpominam si). V recenzi bylo uvedeno, ze kniha je smesici Chramu Matky Bozi v Parizi, Pretty Woman a Akt X. :) Po precteni knihy musim uznat, ze lepe tuto knihu vystihnout nelze.
Autor uvadi dlouhe liceni o mestecku Lausanne ve Svycarsku, popisuje pribeh luxusni prostitutky svazany se zvonikem lausannske katedraly. Napinavy pribeh a tak trochu jine cteni... Nelze prirovnat k zadne knize, kterou jsem jiz cetla.