Red Meat 1

Red Meat 1
Originální název: Red Meat: A Collection of Red Meat Cartoons From the Secret Files of Max Cannon

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-01826-3

Albatros (2009) 978-80-00-01826-3 112

První díl série Red Meat.

Kultovní komiks Red Meat se objevuje na stránkách amerického tisku už od roku 1989, a s nástupem internetu se stal kultem i u nás. Nakladatelství Albatros konečně nabízí knižní vydání prvního ze tří výborů, které připravil sám autor komiksu, Max Cannon. Na 110 stránkách proniknete (možná hlouběji, než by bylo zdrávo) do autorova bizarního světa, plného černočerného humoru, kruté nadsázky, psychopaticko-sadisticko-kriminologicko-laktačně-autistického sarkasmu - Red Meat je zkrátka, jak se vyjádřil jeden literární kritik, „jediný americký komiks, který člověku polechtá bránici motorovou pilou". Je jen logické, že české vydání svou předmluvou do světa vypravil Petr Čtvrtníček, jehož humor se tomu Cannonovu dosti přibližuje. (Založil/a: matrosh)

Max Cannon Max Cannon

soniaf
  22. 11. 2011, 22:02
Pecka! Směju se ještě teď. Větší sarkasmus si člověk těžko představí. Cituji:

- Před lety jsme našli na poušti za barákem mrtvého klauna.
- Přišlo nám to divný, protože ve městě zrovna nebyl žádný cirkus. Vzali jsme dva pinpongový míčky a nakreslili na ně černým fixem kolečka.
- Dali jsme je klaunovi do xichtu . Pak jsme se mu strašně smáli, i když byl mrtvej
Hannie
  14. 2. 2013, 19:11
Můj nejoblíbenější komiks plný černého humoru, ke kterému se můžu vracet stále dokola a pokaždé se směji. To se nedá popsat, to si musí člověk přečíst, aby pochopil! Earl a Ted jsou jednoznačně mé nejoblíbenější postavy.
waltrk
  30. 12. 2011, 21:01
Jo, Earluv ksich, pecka! Hlavne taky ulhanej mlikar a sadour Dan, ten je uplne vybornej, jak mu Karen vzdycky rekne: "Nenavidim te, mlikari Dane." Nebo mu rekne, ze lze, a von jako fakt pokazdy lze....
markuz
  27. 7. 2013, 14:40
Humor tak černý, že by mohl česat bavlnu. Sice mám u tohoto komixu raději překlad Františka Fuky, ale i tak je tato kniha přesně podle mého gusta.