Usagi Yojimbo 01: Ronin

Originální název: Usagi Yojimbo: Ronin

Crew - 2007
ISBN: 978-80-903802-9-5

Crew (2007) 978-80-903802-9-5 128

První díl série Usagi Yojimbo.

Příběh Usagiho Yojimba se odehrává v Japonsku na počátku 17. století. Éra občanských válek pomalu doznívá a šógun se pevně chopil moci. Společenská třída samurajů vládne celému kraji a ve svém počínání se řídí válečnickým kodexem cti zvaným bushido. Je to čas utichajících nepokojů a politických intrik.
Touto zemí putuje samuraj bez pána zvaný Miyamoto Usagi. Kniha zachycuje začátek jeho hrdinské cesty. A jak známo, začátky bývají těžké. Obzvláště, když Usagimu stojí v cestě krvežízniví démoni, krtčí ninjové, zloději koní, chladnokrevní vrazi, dětské lásky... ale také nebezpečný slepý masér Zato a lovec lidí Gen. Nad vším se vznáší temný přízrak v podobě lorda Hikijiho...

Příběhy:
- Skřet z Adachigahary (The Goblin of Adachigahara)
- Osamělý králík a dítě (Lone Rabbit and Child)
- Přiznání (The Confession)
- Lovec odměn (Bounty Hunter)
- Zloděj koní (Horse Thief)
- Vesnice strachu (Village of Fear)
- Tiché jídlo (A Quiet Meal)
- Slepé prase s mečem (Blind Swords-pig)
- Návrat domů (Homecoming)
- Lovec odměn II (Bounty Hunter II) (Založil/a: matrosh)

Ann-K.
  16. 10. 2012, 20:41
O Usagim jsem věděla už dávno předtím, než jsem ho začala číst. Dlouho jsem odolávala, ale hned po přečtení prvního dílu jsem byla úplně vtažena do příběhu, a nechtěla jsem nic jiného, než další díl. Prostě dokonalost sama. Příběhy jsou dobře promyšlené, postavy jsou perfektní a kresby jsou prostě geniální.
chroust123
  2. 9. 2012, 12:53
První díl série o Usagim obsahuje více kratších příběhů než další díly. Díky tomu, že Usagiho příběhy už trochu znám, můžu říct, že to nejlepší teprve přijde, na druhou stranu je neuvěřitelné kolik budoucích dějových linek nastíní jeden díl a co vše se o králíkovi dozvíme.
Obecně musím jen potvrdit, že Usagiho série je výborný komix nepostrádající akci ani myšlenku a postavy tu nejsou jen zvířata, ale mají svou hloubku, kterou jejich zvířecí podoba ještě náležitě dokresluje.