Serafína

Podtitul: Příběh draků

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1896-6

Fragment (2013) 978-80-253-1896-6 352

V zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno. (Založil/a: igdrasil)

Rachel Hartman Rachel Hartman

lenickaa
  19. 10. 2016, 12:17
Mám ráda knížky o dracích, tady jsou vykresleni jinak, než bývá obvyklé. Kniha je hodně popisná, hodně postav s obtížně zapamatovatelnými jmény, takže se trošku člověk ztrácí. Na konci je přehled postav a slovníček, ale tím, že jsem to četla jako e-book, tak jsem objevila až po přečtení :)
sallyhec
  28. 9. 2016, 12:13
Já mám z téhle knihy trošku smíšené pocity. Nebyla nejlepší, ale nemohu popřít, že by se mi nelíbila. Autorčin styl ale pro mne nebyl úplně to pravé ořechové - hodně popisů, mnoho nových postav, málo akce. To byl pro mne docela nezvyk. Ale konec byl - vzhledem k mizerné prohlubni na začátku - až absurdně úžasný. Příště by to chtělo víc akce a míň popisů, důvěryhodnější postavy a propracovanější svět. Ale třeba si s tím v pokračování Hartman poradí líp :))).
Dragita
  18. 10. 2013, 2:28
wow...nemám slov, úžasné...tak smutné...ale úžasné. Stačilo dvacet stránek, aby mě Serafinim svět chytil do svých spárů - byl tak spletitý a zajímavý. Sama Serafina byla skvělou hrdinkou, která se snažila pro ostatní vypadat odvážně, ačkoliv trpěla obavami i svým handicapem. Byl to příběh plný lidské krutosti, plný záhad, které musela pomalu rozplést, plný nečeknáného přátelství, nebezpečí a lásky. Vždyť jen chtěla milovat a nejen svou hudbu... Tato kniha mi bude dlouho ležet v hlavě, stejně jako její závěr. Princ Kiggs byl sympatický, ale tak strašně dbající na pravidla a za každé situace dokonalý gentleman. Hned po Serafině jsem si oblíbila Ormu - dodal příběhu šmrc a na konci jsem se jen uculovala nad jeho prohlášeními. Třeba to bude mít pokračování? Kdo ví... Tento dračí svět mě chytil za srdce:) Autorka má navíc výborný styl psaní a častokrát jsem se u děje upřímně smála - aneb, nešlo udržet tvář, když popsala jednoho draka ležícího na zemi jako přejetou ještěrku.:)
ČtenářH
  20. 7. 2015, 15:49
Upoutalo mě to hlavně díky doporučení Paoliniho na obálce knihy. Nejprve jsem si říkal - nechal jsi se nachytat, ale když jsem knihu dočetl, tak jsem byl velice překvapen a rozhodně přečtení nelituji. Příběh je psaný formou, na kterou jsem nebyl zvyklý, ale po chvíli čtení jsem ho přijal a pak už bylo jen potěšení číst další stránky.
EvikZazik
  21. 11. 2014, 9:16
moc krásný příběh. Serafína je sympatická postava a i přes trápení a tajemství, která má, se nebojí bojovat za dobro. Navíc je v knize spoustu draků, kteří zde mají originální vlastnosti. Je to napínavé, dobrodružné a zároveň vtipné :)
yags
  12. 6. 2016, 19:54
Z knihy jsem byla nadšená, dostala jsem ji darem a navíc ji doporučoval jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Ve výsledku mne kniha příliš nenadchla, děj se vlekl a co se týká draků, tak Odkaz dračích jezdců pro mne bude stále top v této kategorii.
mart115
  9. 12. 2015, 16:34
Páni, už je to asi přes půl roku, co jsem Serafínu četla a nedávno jsem se dozvěděla, že už vyšel druhý díl! Moc se těším na pokračování.
Dita Mia
  28. 1. 2015, 10:13
Druhá polovina je asi lepší. Více akce a děj se plně rozjíždí. :) Vtipné a dojemné. Těším se na její pokračování...
DM