Usagi Yojimbo 12: Ostří trav

Originální název: Usagi Yojimbo 12: Grasscutter

Crew - 2010
ISBN: 978-80-87083-77-2

Crew (2010) 978-80-87083-77-2 256

Dvanáctý díl série Usagi Yojimbo.

Byl vykován v nebi a je nazývaný Kusanagi, Ostří trav - ztracený meč bohů.
Tato legendární zbraň může narušit politickou rovnováhu, což by ocenilo tajné Spiknutí osmi, prahnoucí po ukončení šogunátu a obnovení moci císaře. S pomocí čarodějky a duší mrtvých válečníků chtějí spiklenci najít ztracený meč a svrhnout šóguna. Když osud vloží Ostří trav do rukou ronina Usagiho Yojimba, tento samuraj bez pána se ocitne přímo uprostřed vražedného boje o nabytí obávané čepele. To všem však bledne vedle možnosti, že by meč padl do rukou démonického válečníka Jeiho!
Ostří trav, za které dostal Stan Sakai v roce 1999 Eisner Award za nejlepší uzavřený příběh je dosud nejdelším a nejambicióznějším Usagiho příběhem. Jeden z nejslavnějších komiksových autorů exceluje v ohromujícím epickém dobrodružství.

Příběhy:
- Prolog 1: Izanagi a Izanami (Prologue 1: Izanagi and Izanami)
- Prolog 2: Susano-O (Prologue 2: Susano-O)
- Prolog 3: Yamato-Daké (Prologue 3: Yamato-Dake)
- Prolog 4: Dan-No-Ura (Prologue 4: Dan-No-Ura)
- Kapitola 1: Jei (Chapter 1: Jei)
- Kapitola 2: Heike Gani (Chapter 2: Heike Gani)
- Kapitola 3: Inazuma (Chapter 3: Inazuma)
- Kapitola 4: Noriyuki a Tomoe (Chapter 4: Noriyuki and Tomoe)
- Kapitola 5: Ikeda (Chapter 5: Ikeda)
- Kapitola 6: Tomoe a Ikeda (Chapter 6: Tomoe and Ikeda)
- Kapitola 7: Usagi a Jei (Chapter 7: Usagi and Jei)
- Kapitola 8: Sanshobo (Chapter 8: Sanshobo) (Založil/a: matrosh)

Crocuta
  10. 2. 2015, 23:36
Usagi nikdy nezklame, ale tenhle svazek se povedl opravdu mimořádně a nabízí ucelený, spletitý a akcí nabitý příběh vyprávěný z úhlu celé řady známých a oblíbených postav Sakaiova univerza.
chroust123
  3. 11. 2012, 18:56
Po delší době obměna ve stylu na úrovni celé knihy. Sakai poprvé vstupuje do vod rozsáhlého příběhu a bezchybně zvládá vyplnit 200 stran komixu, tenhle příběh vás nepustí.
KillHurt
  6. 4. 2016, 17:22
Na vysokou kvalitu Usagiho jsem si zvykl, ale tento díl mě opravdu překvapil. Spojují se zde osudy několika postav a jde dobře poznat, že Sakai měl vše dopředu dobře vymyšlené a připravené. Z malých epizodek v minulých dílech se stávají stěžejní události. Opravdu se těším na pokračování. Trochu se bojím, že lepší to už nebude, ale i kdyby to bylo tak dobře jen z půlky, pořád je to minimálně za čtyři hvězdy.