Odcizená krajina

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5551-1

Moba (2013) 978-80-243-5551-1 352

Odcizená krajina je ságou z novodobé české historie, kterou přibližuje čtenáři prostřednictvím životních osudů několika navzájem spřízněných postav z Neveklovska, za druhé světové války vysídleného Němci a proměněného v dělostřelecké cvičiště SS. (Založil/a: Laponka)

mitulka
  22. 11. 2013, 14:26
Průřez československými dějinami od druhé světové války po současnost. Tato sága novodobé české historie je psána nejen s lehkým humorem, ale také tak, aby si pamětníci připomněli tu dobu, ve které žili a řekli si: "vlastně ano, tak to bylo!" Knihu bych ráda doporučila všem. I mladším ročníkům, například dnešním třicátníkům, kteří veškeré důležité události znají jen z vyprávění a tato kniha jim ty doby trochu přiblíží.
krakli
  29. 6. 2016, 20:12
Kniha mě velmi překvapila. Osudy dvou sester a jejich dětí. Počátek někde v První republice, přes válečné období až do současnosti. Dobře (alespoň mně se to tak zdálo) byl objektivně vystižen rok 1968 ale i další údobí. S lehkostí pozorovatele, občas s humorem a s trochou mystiky. Román se dobře četl. I když tam bylo více smutku než životní pohody. Ale naše moderní dějiny bohužel nikdy příliš pohodové nebyly.