Vytoužený milenec

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-757-9

Baronet (2013) 978-80-7384-757-9 640

Bratrstvo černé dýky není třeba čtenářům představovat. V jedenáctém svazku sledujeme příběh Qhuinna, „syna nikoho“ – rodina se ho zřekla, aristokracie se ho straní; nalezl svůj osud mezi bojovníky ve válce proti Vyhlazovací společnosti. Teď má na dosah i možnost založit vlastní rodinu, přesto je ale uvnitř prázdný, protože jeho srdce patří jiné bytosti než krásné Vyvolené… A je tu Blay, který se rozhodl zapomenout na svou neopětovanou lásku ke Qhuinnovi. Příběh zvláštní lásky se prolíná s dobrodružným bojem upířích vojáků o přežití jejich rasy; na scéně se totiž objevuje nový nepřítel, který pro Bratrstvo představuje smrtelné nebezpečí… (Založil/a: Laponka)

Magyana
  4. 10. 2015, 11:03
Od tohohle dílu jsem očekávala hodně - a dostala jsem to.
Pravda, některé postavy tu byly navíc. Xcor a Assail mě moc neberou, Trez byl překvapením, takže jsem se začala těšit na jeho knihu. Nadto se tu museli alespoň mihnout snad úplně všichni, o kom Ward psala už v předchozích knihách, takže místy trochu narváno.
Ústřední dvojice Blay a Qhuinn mě bavila, i když chvílemi zasloužili pár facek, aby se vzpamatovali. Ale to už tak bývá, že čtenář trpí za blbost svých hrdinů. A nad poslední větou se pochechtávám ještě teď.
Moreanne
  15. 2. 2014, 23:44
Na tento díl jsem byla obzvlášť zvědavá, nebo spíš na to, jak si s tím autorka poradí. Myslím, že to zvládla skvěle, ale měla by se zamyslet nad tím, že méně je někdy více. Protože se věnovala tolika párům (***SPOILER*** ať mi fanoušci odpustí, ale myslím, že Trezovi nebo Assailovi se nemusela až tak moc věnovat a pohled Soly mě nezajímal snad vůbec), na mě kniha působila poněkud roztříštěným dojmem, jakoby to bylo více samostatných příběhů uměle slepených do jednoho, a docela tím trpěl hlavní děj a ústřední dvojice. No a poslední větu snad ani nemá smysl komentovat, to prostě nemohla myslet vážně. Nicméně na další díl jsem zvědavá, snad už to nebude tak roztříštěné.
Nnelly
  14. 10. 2013, 20:59
Jsou to spíš tři příběhy v jednom... bylo jasné, že kromě Qhuinna a Blaye budeme sledovat i Laylu a Xcora, ale upíř Assail a temný Trez byli překvapením... popravdě jejich dějové linky jsou tam chvílema jaksi navíc, i když samy o sobě jsou hodně zajímavé a slouží spíš jako lákadlo na příští díl /Což je dost irelevantní, vzhledem k náznakům na děj, co se týče První rodiny/, ale budiž...
Každopádně napsané je to skvěle, linie Q/B je naprosto úchvatná a celkem jsem spokojená moc :)
silvaren
  27. 11. 2013, 14:17
Ach jo. Čí to byl nápad psát o čtyřech dvojicích najednou? Každá kapitola, a místy jen půlka, je o někom jiném. Sotva jsem se začetla, byla jsem přerušena další dvojicí. grrr! I když zůstává autorčin styl kvalitní, myslím si, že ze vztahu Qhuinna s Blayem se dalo vytěžit mnohem víc. A jestli mi něco zvedlo mandle, tak poslední věta. To jako vážně?
martinexa
  2. 12. 2013, 1:08
Moc příběhů v jedné knížce. všechno se mi motalo. kdyby udělala jen dva páry, ale takhle to bylo už moc překombinované. Těšila jsem se na příběh Blaye a Qhuinna, ale bylo to pro mě zklamání autorka se na ně zaměřila moc málo, zasloužili by si propracovanější příběh.
Stolid
  27. 12. 2013, 19:08
Hm, tak v této knížce bylo párů víc než jeden, copak vás to nezáčíná unavovat? Všechny tyto knížky jsou o jednom a to samém problému - láska, skrývání, popření, uvědomění, láska až zahrob. Některé příběhy jsou míň či víc originální, nejvíc mě okouzlil první příběh, ostatní příběhy se pouze svezly, nemůžu se dočkat, až přijde na řadu následující díl, který bude znovu o královy a královně. A ta poslední věta v knížce? :D "a žili šťastně až do smrti!" Vyvolala ve mně úsměv. Já to beru jako jednu velkou pohádku se spoustou krve. Ani nijak jinak to nemůžu brát, na každém konci knihy je spousta sladkých řečiček. U této série se nemusíte bát, že by hrdinové k sobě nenašli cestu, a to je nejspíš jediné, co mě k těmto knížkám táhne, samozřejmě kromě výše zmiňovaných krále a královny. Úúúuu, ať už je tady dvanáctý díl.
Mark.
  30. 9. 2016, 23:03
V knihovně jsem měla na půjčení málo času a nevzpomněla jsem si na ty milenecké názvy, zda jsem to již četla nebo ne. Po otevření jsem zjistila že ano. Ale vůbec mi to nevadilo. Tyto knihy čtu od rána do noci a přestanu až když usnu. Možná si přečtu znova celou sérii, teď jsem to aspoň tak nehltala, jak to dopadne a pořádně jsem si knihu vychutnala. Nebyl to sice nejoblíbenější díl, ale pořád skvělý. Qhuinn a Blay jsou zlatí. Solu a spol bych vyškrtla! V jiné sérii by byli fajn, ale co tady? A co Assail? Kde ten se tady nabral?!