Nathan Never 1: Vampyrus

Originální název: Nathan Never 26: Vampyrus

A.F.F.L. - 2004
ISBN: 1214-81991

A.F.F.L. (2004) 1214-81991 104

První díl série Nathan Never.

Je 22. století a tradiční způsoby a postupy strážců zákona již nemohou chránit celou populaci. Stát je nucen využívat soukromých bezpečnostních agentur, jakou je i Agentura Alfa, v současnosti zaměstnavatel bývalého policisty a drsňáka Nathana Nevera. Nathan žije a pracuje v rozsáhlé, multiúrovňové megalopoli nazývané "Město", ve světě, kde multinacionální společnosti se svými soukromými armádami vytváří pravidla a zákony, řídí ekonomiku a manipulují médii, není služba spravedlnosti právě nejlehčí úkol.
Přesto nic z toho nezabrání Nathanovi dělat svoji práci. Avšak ani slepá víra "křižáka", ani zuřivost mstitele nejsou jeho motivací. Slouží spravedlnosti s odhodlaností člověka, který stále věří, že "lidskost" je více, než jen slovo. (Založil/a: matrosh)

Michele Medda Michele Medda
*07.12.1962

HPL
  17. 6. 2016, 16:07
Když se mě můj italský kamarád zeptal, zda znám nějaké jejich komiksy, musel jsem jen zavrtět hlavou. A takto se mi tedy tato záležitost dostala do rukou.
Ale k věci - inspirace Drákulou (příběh je sice našroubován, přesto má toto vyvedení něco do sebe) je skoro až vtipná, přesto celkem zapadne a rozhodně není nezajímavá. Styl kresby není špatný, minimalistický, přehledný, snad jen možná na můj vkus až příliš jednoduchý. Přesto si zachovává svojí osobitost a nepopiratelný nádech 80s s noir atmosférou. Poctivé 4*