Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Celý den se nic nestane

66%
3 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Celý den se nic nestane
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-965-6
Počet stránek: 144
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2013) 978-80-7294-965-6 144

Je letní den, po bouřce, asi v Praze, možná letos nebo napřesrok. Dvě ženy, Lola a Marta, dcera a matka, nesou těžké břemeno, střídavě se navzájem podpírají a pak zase odcházejí každá svou vlastní cestou. Lole je sladkých šestnáct, ale moc sladce si nepřipadá. Marta má pocit, že až jednou přestane flirtovat, život skončí. Obě trpce postrádají toho, kdo z jejich života zmizel a stále se nevrací. Esterházy!

V hotelu, kde Marta pracuje, se chystá smuteční hostina, v kuchyni se smaží topinky s česnekem. V novomanželském apartmá se zatím pomátla indická nevěsta a míchá smažená vajíčka s pomerančovým džusem… Posbíráme do večera dostatek indicií, abychom zmizení pohřešovaného rekonstruovali? A kdo byl sakra Esterházy? (Založil/a: Pihtipudas)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pihtipudas
60% 60% 60% 60% 60%
  25. 11. 2013, 15:06
Knihu jsem přečetla během chvilky, pěkně rychle plyne, na malém prostoru je vypsáno spoustu děje - možná až moc děje na tak krátkou knihu. Autorka je ve zkratkovitém a "neokecávacím" stylu psaní opravdu dobrá, je jen velmi náročné v tak krátkém časovém úseku všechno vstřebat. Doporučuji číst po kouskách a hodně nad přečteným uvažovat. Já jsem knihu proletěla a odhaduju, že jsem se tak připravila o polovinu zážitku...Asi zvážím druhé čtení.
Co stojí za zmínku - a nevím proč jsem to tak cítila, měla jsem pocit, že se příběh neodehrává u nás, přestože jsou pražské reálie zcela zřetelné. Asi má autorka v sobě nějakou schopnost popisovat to naše české očima nečeskýma (tuto poznámku beru jako velký klad knihy).
Děčínský
40% 40% 40% 40% 40%
  3. 7. 2016, 8:13
Je to zhuštěný obraz života jedné rozvedené matky a její dcery. V zkratkovitých úsecích se střídavě dočítáme o jejich rozháraném životě od dob matčina dětství, manželství s umělcem a životě po jejich rozchodu. Autorka seznamuje čtenáře asi s tím nejhorším, co lze, při životě v Praze, nyní zažít. Pro toho, kdo si toto město uchovává v mysli jako idealizovaný obraz matky českých měst, je to šokující, ale jistě skutečné. Veškeré vymoženosti kapitalistické morálky, i špetka toho lidského co zbylo, vypadá přesvědčivě. Úsporný text, který se příliš nezabývá líčením prostředí a jiných uměleckých prostředků pro dokreslení děje, ale jde tvrdě na věc. Jedině celkové vyznění příběhu mi dává pocit čehosi pozitivního, totiž, jednoznačně nevyslovené stanovisko, že život v pevném manželství a rodině je to co má skutečně v životě cenu.