Nathan Never 2: Experiment

Originální název: Nathan Never 111: Le belve

A.F.F.L. - 2004
ISBN: 1214-819911

A.F.F.L. (2004) 1214-819911 98

Druhý díl série Nathan Never.

Je 22. století a tradiční způsoby a postupy strážců zákona již nemohou chránit celou populaci. Stát je nucen využívat soukromých bezpečnostních agentur, jakou je i Agentura Alfa, v současnosti zaměstnavatel bývalého policisty a drsňáka Nathana Nevera. Nathan žije a pracuje v rozsáhlé, multiúrovňové megalopoli nazývané "Město", ve světě, kde multinacionální společnosti se svými soukromými armádami vytváří pravidla a zákony, řídí ekonomiku a manipulují médii, není služba spravedlnosti právě nejlehčí úkol.
Přesto nic z toho nezabrání Nathanovi dělat svoji práci. Avšak ani slepá víra "křižáka", ani zuřivost mstitele nejsou jeho motivací. Slouží spravedlnosti s odhodlaností člověka, který stále věří, že "lidskost" je více, než jen slovo. (Založil/a: matrosh)

Michele Medda Michele Medda
*07.12.1962

HPL
  30. 6. 2016, 15:10
Navnazen veskrze povedeným a rozhodně zajímavým 1. dílem mi bylo vyspoilerováno, že tento je mnohem lepší. Děj poměrně pěkně vystavěn. Navíc jsem rád, že se tentokrát drží vlastní myšlenky (i když kde se vzala inspirace je i tak jasné). Nicméně ano, vampyra rozhodně předčí. Nathat a jeho svět je tak tuctový až je originální. Nudit na tak malém prostoru ani nedostane šanci a musím říct, že opět baví. Zápletka se nezdá předvídavá. Exotické prostředí. Dospělejší komplexnější téma. Snad jen ten konec má až trochu přehnaný twist.

PS: at-at cameo potěší, stejně jako flashback v podobě reklamy na Return to Castle Wolfenstein na konci :D