Žena, která si šla lehnout a rok nevstala

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3027-4

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3027-4 329

Román britské autorky, proslavené především humornou ságou o nesnadném dospívání Adriana Molea, není vůbec lacině feministický. Román, který uvítají všechny dlouholeté manželky a matky (Založil/a: Eli.)

Introvert
  22. 6. 2014, 15:24
Mé hodnocení bude velmi subjektivní a myslím, že jej nejlépe pochopí, komu také, jako mně, nesedí anglický humor.
Do knihy jsem se velmi pomalu začítala, styl vyprávění mi neseděl, prvních zhruba 100 - 150 stran bylo opravdu trápení. Přitom příběh sám - o ženě, která je vyčerpaná neustálou péčí a starostmi o svého záletného a nepraktického manžela, nadané děti a řadu dalších lidí kolem, až si jednoho dne zkrátka řekne dost, ulehne a na ubíhající život se dívá zpovzdálí - tak tento nápad je originální a dalo by se z něj vytěžit opravdu hodně. Autorka svoji hrdinku i její okolí v 2. třetině knihy postaví do řady krajně absurdních situací, v této chvíli jsem se začala trochu bavit. Závěr opět nijaký. Sem tam se knihou mihl jakýsi náznak lidství, v těchto chvílích se mi kniha líbila, ale pak bylo vše opět rozprášeno oním ,,suchým" humorem...
Opravdu si myslím, že knihu by milovník britského humoru ocenil jinak. Já nemohu více než za dvě hvězdy. Je mi líto, ale přeležená Eva mi se svou filozofií do srdce nepronikla.