Dylan Dog 3: Manila

Originální název: Dylan Dog 214: Manila

A.F.F.L. - 2005
ISBN: 1214-817201

A.F.F.L. (2005) 1214-817201 104

Třetí díl série Dylan Dog.

Dylan Dog je ten nejlepší detektiv ve svém oboru. Je také v tomto oboru detektivem jediným.

Noviny jej označují za šarlatána a podvodníka. Často bývá nařknut ze zneužívání důvěřivosti lidí a fascinace nadpřirozenými silami, jen aby se vyhnul "opravdovým" případům. Vyšetřování "senzačních" záhad, které ostatní příliš nevnímají, a které považují za smyšlenosti či halucinace, mu příliš slávy a uznání nepřinášejí.

Duchové, zombie, monstra a ostatní podobná stvoření jsou Dylanovým denním chlebem, stejně jako tajemné jevy, temné a zdánlivě nevysvětlitelné události.

Ve skutečnosti je Dylan Dog prostě a jednoduše člověk, který se snaží "zpracovat" strach, démony a noční můry jeho klientů, stejně jako své vlastní. Jeho dobrodružstvím jsou cesty do nejtemnějších a nejniternějších labyrintů lidské mysli, cesty podnikané s jediným cílem - změnit děsivé noční můry na pouhé sny. (Založil/a: matrosh)

Pasquale Ruju Pasquale Ruju
*26.10.1962

matrosh
  8. 9. 2011, 23:07
Na hlučné rave party potkává Dylan svoji dávnou známou, zároveň však ztrácí dívku, se kterou přišel. Tu pak najdou plavat v řece bez jediné kapky krve. Zdá se, že se ve městě objevil upír. A možná ne jenom jeden. Dylan Dog střída žánry jako ponožky, tentokrát je to městská detektivka a la Sedm a to velice trpká a chutná po krvi. Tady bych už jen citoval Umberta Eca: Jen Homera, Bibli a Dylan Doga můžu číst pořád, aniž by mě začali nudit. Platí to i u mě (ve dvou ze tři případů) :P