Agáta & doktor Lupa - Ohrožená plavba

Agáta & doktor Lupa - Ohrožená plavba Originální název: Charly Clever & Doktor Lupe - Gefahr an Bord!

Fragment - 2002
ISBN: 80-7200-167-1

Fragment (2002) 80-7200-167-1 122

Druhá kniha série Agáta & doktor Lupa.

První prázdniny bez rodičů! Agáta a doktor Lupa tráví prázdniny se skupinou dětí na palubě bývalé rybářské lodi "Mořská vlaštovka". Ale o rekreaci nemůže být ani řeč. Jednoho dne přepadnou loď piráti! Všichni ostatní pasažéři jsou zajati, jenom Agátě a Lupovi se podařilo utéct. Musí co nejrychleji přivolat pomoc! Boj s časem začíná...

Ve volné řadě detektivních příběhů řeší Agáta Bystrá a doktor Lupa svérázným způsobem řadu zapeklitých případů. Neocenitelnou pomůckou pro ně při tom je kouzelná lupa, která sice vypadá zcela běžně, ale dá se s ní podívat třeba přes zeď, skrz dveře nebo do kufru.
Každá knížka této série obsahuje jeden exemplář podobné lupy. Až ji mladí čtenáři přiloží na šedé plochy obrázků s tajemstvím, sami uvidí, co náš tým detektivů právě vypátral. Budou moci případ řešit zároveň s ním a procvičit si tak vlastní pozorovací i kombinační schopnosti. (Založil/a: Martin)

ilon-a
  24. 4. 2013, 18:58
Spíš, než samotný příběh mě zaujala ta lupa! Pamatuju se, že jako dítěti se mi hrozně líbily ty "kouzelný" obrázky objevující se po přiložení lupy. S tim sem si dokázala vyhrát. Rozhodně parádní nápad!
Martin
  6. 4. 2010, 15:29
Původní nakladatelství je Loewe Verlag GmbH (2000)
ideal_alien
  13. 2. 2016, 13:18
Když jsem byla malá, často jsem sáhla po typu těchto detektivních příběhů pro děti. Kniha obsahuje i lupu, což je skvělý nápad.