Agáta & doktor Lupa - Nebezpečný tygr

Agáta & doktor Lupa - Nebezpečný tygr Originální název: Charly Clever & Doktor Lupe auf Tigerjagd

Fragment - 2003
ISBN: 80-7200-753-X

Fragment (2003) 80-7200-753-X 117

Šestá kniha série Agáta & doktor Lupa.

Tentokrát se tito dva uličníci zapletli do útěku tygra ze soukromé ZOO nejbohatšího člověka ve městě, pana Drahoty. Dozví se, že v tom má prsty Tadeáš, jediný potomek pana Drahoty, a rozhodnou se, že si na něj pořádně posvítí. Jenže ten unese Žanetu, asistentku pana Drahoty, a tak má navrch...

Ve volné řadě detektivních příběhů řeší Agáta Bystrá a doktor Lupa svérázným způsobem řadu zapeklitých případů. Neocenitelnou pomůckou pro ně při tom je kouzelná lupa, která sice vypadá zcela běžně, ale dá se s ní podívat třeba přes zeď, skrz dveře nebo do kufru.
Každá knížka této série obsahuje jeden exemplář podobné lupy. Až ji mladí čtenáři přiloží na šedé plochy obrázků s tajemstvím, sami uvidí, co náš tým detektivů právě vypátral. Budou moci případ řešit zároveň s ním a procvičit si tak vlastní pozorovací i kombinační schopnosti. (Založil/a: Martin)

E.T.12
  12. 6. 2015, 20:45
Tuto knihu jsem četla tak ve 12 až 13 letech. Byla a stále jsem nadšená z té krásné lupy která odhaluje lupiče a ostatní věci. Moje myslím si úplně první dětská detektivka, kterou jsem kdy četla. Nadšení neznalo mezí a hned se šel kupovat další díl :-).