Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kinto

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kinto

Nejnovější vydání:
Lidové nakladatelství - 1984
ISBN: 26-044-84
Počet stránek: 279
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Lidové nakladatelství (1984) 26-044-84 279

Autorka se v celém svém literárním díle zabývá v různých polohách vlastně jediným tématem - zráním člověka; proto také se většina jejich knížek obrací k mládeži a mladí lidé v nich najdou sebe, své problémy, svá trápení i své radosti.
První novela tohoto svazku postihuje nepokoj dospívajícího mládí, které v dnešním neklidném světě často bolestně hledá spolehlivé zakotvení; její hrdina Sávek těžce vybředá z „konzumního“ prostředí svého dětství, aby spolu s prvním citovým okouzlením dokázal přijmout i nový pohled na svůj život a nová měřítka nových hodnot.
Druhá novela je příběhem přátelství mezi dívkou Lamarou a malým nalezenečkem, tříbarevným koťátkem: kocourek svou příchylností napomůže k přeměně rozmarné Lamary v hloubavou dívku, která si už na celý život uchová úctu i k těm nejprostším věcem.
Obě vyprávění prolíná slunná pohoda letní přírody a propojuje vztah člověka a zvířete - neboť i v první novele přináší partě chlapců a děvčat obohacení kontakt se zvířetem: opuštěným, nešťastným, krásným psem. Zdánlivě jednoduché příběhy v sobě mají mnoho moudrosti, jemného humoru a lidského pochopení a pozorný čtenář si z nich vyčte i nejedno zrnko poučení. (Založil/a: vladislaus)

(více)  

Štítky

#novela 
více  
Riči Dosťanová Riči Dosťanová

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace