Agáta & doktor Lupa - Černý rytíř

Agáta & doktor Lupa - Černý rytíř Originální název: Charly Clever & Doktor Lupe und der schwarze Ritter

Fragment - 2008
ISBN: 978-80-7200-798-1

Fragment (2008) 978-80-7200-798-1 117
Fragment (2004)

Sedmá kniha série Agáta & doktor Lupa.

Agáta Bystrá, její rodiče s bratrem Michalem a její kamarád Richard se vydávají na výlet na historickou slavnost. Při toulání městem se však ztratí Agátin lehce potrhlý tatínek a tak se naše známá dvojka pouští do pátrání. Podezřelým se brzy stává tajemný rytíř, který má jeho kravatu. To už Agáta i Lupa nepochybují, že byl pan Bystrý unesen...

Ve volné řadě detektivních příběhů řeší Agáta Bystrá a doktor Lupa svérázným způsobem řadu zapeklitých případů. Neocenitelnou pomůckou pro ně při tom je kouzelná lupa, která sice vypadá zcela běžně, ale dá se s ní podívat třeba přes zeď, skrz dveře nebo do kufru.
Každá knížka této série obsahuje jeden exemplář podobné lupy. Až ji mladí čtenáři přiloží na šedé plochy obrázků s tajemstvím, sami uvidí, co náš tým detektivů právě vypátral. Budou moci případ řešit zároveň s ním a procvičit si tak vlastní pozorovací i kombinační schopnosti.

Pro čtenáře od 9 let. (Založil/a: Martin)