Chlapec v kufru

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4158-6

Knižní klub (2013) 978-80-242-4158-6 288

Nestává se každý den, aby někdo na kodaňském hlavním nádraží vyzvedl z úschovny kufr a našel v něm asi tříletého chlapečka v bezvědomí. Právě to se však přihodilo Nině Borgové: neměla se do zavazadla dívat a neměla by se ani starat o osud jeho obsahu, ale to by nesměla být sama matkou dvou dětí a navíc zanícenou dobrovolnicí Červeného kříže. Záhy zjistí, že o neobyčejnou „zásilku“ je velký zájem – až příliš velký, a smrtelně nebezpečný… Dá se – v dnešním civilizovaném světě – lidský život koupit? Prodat? Vyměnit? Dánský thriller roku, přeložen do 27 jazyků. (Založil/a: Neli.studentka)

vladislaus
  15. 12. 2015, 16:07
Celý příběh je od začátku do konce stupidní a nepravděpodobný. Úroveň tvorby především autorky Kaaberbøl, která se věnuje především WITCH sérii, je na velmi nízké úrovni.
Morsie
  27. 10. 2013, 12:46
Pro mě jedna z nejlepších severských knih. Libí se mi na tom, že i když to není tak brutální, jako jiné severské thrillery, tak svůj účel to plní - je to děsivé i napínavé. Jen trochu jiným způsobem - takovým opravdovějším. No já mohu říct, že jsem četla jak zařezaná a těšila se, až rozluštím ty jednotlivé nitky příběhu. Je to fakt super kniha.
Potulný mnich
  13. 1. 2014, 9:58
Průměr, čekal jsem se teda víc. Nina z knihy, ( ulítlá na čas), která se podle mě nechová racionálně a autorky pak celý děj staví právě na nepochopitelném jednání této postavy, sice se tam snaží obhájit některé chování Niny, ale moc se jim to nedaří. Jinak se kniha čte rychle, není složitě psaná a člověk u ní nemusí horentně přemýšlet.
orisi
  17. 1. 2014, 13:00
Jak píše Morsie , obálka a název mě zaujaly . Velmi dobře se příběh čte , má originální zápletku a svižný děj .Ženy umí psát zdařilé detektivky. Popis citů a myšlenkových pochodů svých hrdinů , padouchů , umí skvěle vykreslit . Tato kniha je toho důkazem . Vřele ostatním doporučím , i když pánové nejspíše nad tím jen " mávnou rukou " ..... .

Podobný námět a skvělé čtení Nechtění Kristina Ohlsson
veck.nuh
  5. 11. 2014, 14:56
Autorka umně napíná prakticky po celou dobu četby. Když už se mi začínal zdát děj poněkud rozvláčný, ejhle nová informace, změna, a zase se děj rozbíhá. A tak se to v několika vlnách opakuje až do odhalení "o co jde". Potom ovšem už není co nového objevovat a posledních pár stran knihy mi připadalo zbytečných a nudných.
Daniel Janko
  26. 4. 2016, 6:00
Prijemne prekvapeni, prolinaji se zde 4 dejove linky ktere usti ve spolecne setkani.
Neni to klasicka kriminalka presto je tam kriminalni zapletka.
Asi to vice prociti zeny presto me se to libilo a doporucil bych
gingerani
  24. 11. 2016, 12:32
Příběh je rozdělen do krátkých kapitol, které nejsou chronologicky seřazené, popisují různé životy různých lidí, bohatých, chudých, zoufalých, osamocených, zlých, hodných. Víme tedy o každé postavě spoustu informací jak z dneška tak z minulosti. Tenhle blázinec mi na prvních stránkách dělal trošku problém, nemohla jsem se začíst a srovnat si v hlavě, kdo je kdo, kde zrovna jsem, kdo další se objeví a kdy si v tom konečně udělám jasno. Jakmile jsem tohle překonala, začetla jsem se. I když jsem se od knihy v klidu a bezpečně mohla odtrhnout, stejně tak jsem se k ní i vracela. Mohla jsem přestat číst kdykoli a kdykoli zase znovu začít, aniž bych něco zapomněla nebo nevěděla, kde se tam ten člověk sakra vzal a co je zač.
Příběh je to originální, mrazivý, nepopisuje žádné ohavnosti, je spíš krutý svým samotným námětem a stylem, kterým je podán. Komu by se taky neježily chlupy na rukou, když si vše reálně představí...

Celá recenze -> http://gingerani.blogspot.cz/2016/09/chlapec-v-kufru-lene-kaaberbl-agnete.html
pavla07
  20. 5. 2014, 7:58
..skvělé čtení, chytlavé, svižné, napínavé. Kniha rozdělena na krátké kapitoly, a jak bylo zmíněno - je zajímavé postupně odhalovat, jak spolu jednotlivé postavy souvisí a jak se prolínají jejich životy..