Originální název: The Empty Chair

Domino (2016) 978-80-7498-160-9
Domino (2013) 978-80-7303-954-7 538
Domino (2011) 978-80-7303-656-0 453
Domino (2000) 80-86128-90-3 453

Třetí kniha série Lincoln Rhyme.

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává "Hmyzoun", nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden. (Založil/a: Toffife)

Peetuliska
  24. 2. 2014, 16:28
Lincoln Rhyme, od krku dolů ochrnutý se společně s Amélií Sachsovou vrhají na vyřešení případu.

Tento spisovatel píše strhujícím dojmem, neustále vás překvapuje, nedoporučuji ovšem číst, více knížek od něj hned za sebou, mohlo by vás to omrzet.
Pend
  30. 1. 2014, 21:22
V rámci série solidní díl, tentokrát mnohem akčnější, na druhou stranu těch zvratů je v něm až přespříliš a samotný závěr se všemi překvapeními už je hodně úsměvný.
ondrasek
  22. 10. 2016, 18:44
Tak jako je Stephen King mistr napětí a hororu a nevím kdo mistr nevím čeho, tak Jeffery Deaver je mistr zvratů!
A že jich zde bylo opět požehnaně.
Začátek opět pomalejší, ale tak jak Rhyme se Sachsovou začali rozmotávat zápletku, tak úměrně s tím gradovalo tempo a úměrně s tím mě kniha bavila čím dál více.
Tu hvězdičku strhávám za Lincolna Rhyma, ten chlap je mi nesympatickej až na půdu, všeznalej je jak wikipedie a prostě mě štve.
Ale příběh je promyšlen geniálně.
orisi
  17. 1. 2014, 13:01
Opět výborný Thriller , příběh se čte sám a to velmi dobře . Nechybí zvraty , napětí . Popis přírody je neuvěřitelně dobrý . Někteří z Vás by našli připomínky , raději se vypnu a čtu . Než hledat chyby , to celý příběh zkazí .

prvně sem četl v roce 2005
Lucy Sisk
  31. 12. 2013, 14:21
Se zálibou v psychologii, jsem tuhle knihu uvítala. Ukazuje to, že pro úspěšnou knihu nestačí jen příběh, postavy a děje mnohem důležitější je Deaverova schopnost přimět čtenáře se zamyslet.
Ailees
  17. 1. 2012, 21:02
Další skvělá kniha s Lincolnem Rhymem v hlavní roli. Pro mě o chlup horší než Tanečník a Sběratel kostí - možná je to tím, že jsem všechny tři četla velice rychle za sebou, a Prázdné křeslo už mě zase až tak nepřekvapilo. Navíc hmyz právě nepatří mezi mé oblíbené... To ovšem nic nemění na skutečnosti, že jde o velice dobrou knížku, kterou rozhodně stojí za to si přečíst.
miiichalka
  17. 3. 2012, 21:57
Perfektní, po Sběrateli mě zase uspokojila fajnová zápletka, prostředí mi bylo trošku cizí, nicméně to nezajímavosti i napětí rozhodně neubralo. Po slabší Iluzi mi velmi spravila náladu. 97%.
maurarita
  28. 10. 2016, 17:29
Zajímavá , nevšední detektivka s nečekaným koncem . Dobře se čte až do konce.
XZvire
  19. 4. 2013, 20:34
Přesto, že je to kniha třetí, dostala se ke mne až jako úplně poslední. První polovina byla strašně moc slabá, v druhé se to naštěstí rozběhlo a přidalo to na mém hodnocení. Bylo fajn být někde jinde, než v New Yorku, kde Rhyme nemá své špičkové vybavení a musí často improvizovat. Amélie byla skvělá, vedlejší postava Lucy byla úžasná.
VaclavB
  21. 1. 2015, 9:19
Podle mě slabší díl. Nesmírně mě iritovala hloupost a zaostalost snad všech obyvatel Severní Karoliny, kteří se v knize vyskytli - nevím, čím autora tento kraj tak naštval, že se jim takto pomstil. Nejlepší momenty knihy jsou okamžiky, kdy se ze Sachsové stane lovná kořist a jak se s tímto vypořádává. Lincoln je nyní trochu upozaděn.
Hazakiros
  11. 11. 2013, 12:31
První Rhymeovka, která se mi dostala do ruky. Ačkoli jsem neznal autora, zaujal mě název, neboť metodu prázdného křesla jsme v psychologii probírali a zkoušeli. Díky této knize se Jeffery Deaver zařadil mezi stálice mé knihovny.
Terůů
  11. 11. 2012, 18:00
Opravdu úžasná knížka. Byla první, kterou jsem od J. Deavera četla a nalákala mě na další jeho díla.
Od počátku mě zaujala postava Lincolna Rhyma. Je to postava, která se mi vryla do paměti a budu si pamatovat její jednání a povahu.
Příběh má jedinečnou poutavou zápletku a po celou dobu je napínavý. Opravdu překvapivý byl konec, člověk by hádal cokoliv, ale tohle nejspíš ne. Každopádně kniha Prázdné křeslo mě bavila a mohu jen doporučit :)
Les_pulpinos
  12. 8. 2015, 12:19
Asi tu budu černá ovce, ale musím se přiznat, že mi Lincoln Rhyme není dvakrát sympatický. Po přečtení mé první knihy od Deavera - Sběratel kůží, jsem se zařekla, že si od něj už nic nepřečtu. Ale bylo krátce před knihovními prázdninami, knihovna přebraná, a tak jsem mu dala druhou šanci. A udělala jsem dobře! Rhyme se v tomto příběhu alespoň místy choval jako člověk s nějakými city (strach z operace, o budoucnost, o Sachsovou), a hodně mě překvapila Sachsová, kterou jsem si tu celkem oblíbila (ve Sběrateli kůží mi byla stejně málo sympatická, jako její ochrnutý milenec). Taky mě oslovila zajímavá zápletka, líbilo se mi prostředí, v němž se děj odehrával - ale to typicky deavrovské vyústění, kdy je jedna teorie o zločinu nahrazena druhou, která se ukáže stejně falešnou a nakonec je vše úplně jinak a co nejnečekanější, to mi trochu tu radost z dobré detektivky pokazilo. Ale hlavu a patu to na rozdíl od Sběratele kůží mělo. Proto dávám čtyři hvězdy a další knihy ze série Lincolna Rhyma mají zelenou.
tomdra
  18. 5. 2014, 17:45
Další napínavý příběh Linconla Rhyma a Amelie Sachsové. Tentokrát se vydají na venkov, kde se chce Rhyme nechat operovat. Ale při čekání začne pomáhat místní policii. Vše se nakonec zvrtne a....zbytek si přečtěte.
Lilienn
  27. 12. 2013, 8:14
Nevěřila bych, že by mě detektivka mohla tolik bavit :) Moc příjemně psané, čtivé, sice malinko předvídatelné, ale ne v těch zásadních věcech. Určitě doporučuju!
bady
  13. 2. 2013, 23:55
Dle meho nazoru patri dvojice Rhyme a Sachsova do New Yorku a ne do buranova. Pro me toto byla jedna z tech slabsich knih od Deavera. Prvni polovina tak nejak neodsypala a vse zavrsila prestrelka na 10m2, jak vystrizena z beckoveho akcniho filmu se Stevenem Seagalem. Naopak zaver byl velice napadity a me hodnoceni trochu zvedl.
Sweed
  18. 3. 2011, 8:49
Ačkoli série s Lincolnem Rhymem nejsou mé oblíbené, tuto knihu hodnotím zatím jako tu nejlepší, co jsem od J.D. četla. Podle mě opravdu povedený a překvapivý závěr.
caccadu
  4. 10. 2016, 13:04
Tohle bylo velké zklamání. Autor asi už nevěděl, co má udělat proto, aby od sebe jednotlivé knihy odlišil, a tak se rozhodl hrát na zvraty. V téhle knize je jich však až příliš mnoho. Hlavní hrdinka Amélie se chová, jako kdyby právě vylezla z akademie a je naivní až to bolí. A Lincoln, který sám staví důkazy na první místo, až příliš spoléhá na triky a řečičky. A finální zvrat byl tak přitažený za vlasy, že jsem jen nevěřícně kroutila hlavou.
marcelline
  11. 9. 2016, 15:05
Musím uznat, že mě tento díl bavil mnohem více než předešlý (Tanečník), kniha se mi četla dobře a i zápletka byla zajímavá. I přesto si neodpustím poznámku, že závěry knih pana Deavera jsou spíše slabinou a obvykle příběh na konci znehodnotí. Škoda...
rightname
  10. 9. 2015, 8:43
Prvních 90% knihy bylo skvělých, líbilo se mi, jak je příběh úpně jinak postavený než předchozí dvě knížky série, Amélie dostala víc prostoru. Zvraty hodně zajímavé, překvapivé. Ale ten konec mi přišel překombinovaný až příliš, stěží uvěřitelný a i když jsem nikdy nebyl v Severní Karolíně, taková koncentrace hlouposti a spiknutí je snad i na odlehlé kouty Ameriky trochu moc.
Boris2
  29. 9. 2013, 16:58
Asi nejvíce dějových zvratů a překvapení v jedné knize, ze všech, které jsem v poslední době četl. Doporučuji.
Daninka
  27. 7. 2013, 9:00
Aby se knížka zdála zajímavá, nemusí člověk mít celou dobu napjaté nervy k prasknutí. Naopak, knížka byla trochu jiná a osobně se mi velmi líbila. Rozbory postavy Garetta a jeho dlouhá cesta ke svým činům, velmi zajímavá zápletka a odložený "osud" Lincolna Rhymea a smýšlení Sachsové o společné budoucnosti. Knížku mohu velmi doporučit, určitě to není slabší článek Deaverovy tvorby =)
sui
  5. 7. 2011, 11:52
Závěr opravdu překvapil, ostatně jako vždycky :) Hodně povedená kniha, určitě doporučuju. Zatím všechny knížky v hlavní roli s Rhymem velice čtivé, Iluze ale zatím o chloupeček vede :)
Kamila
  9. 5. 2011, 22:21
Tahle kniha mne opravdu dostala, asi jsem s ní trhla svůj dosavadní rekord s Deaverem, necelý jeden den stačil na to, abych ji jedním dechem překousla a musím konstatovat, že překvapivější závěr snad nebylo možno napsat. Jedním slovem dokonalé, jako všechny knihy autora!