Stále zelené rododendrony

Originální název: Stále zelené rododendrony

Knihy 555 - 2005
ISBN: 80-86660-10-9

Knihy 555 (2005) 80-86660-10-9 224

Který druh rododendronu vybrat právě pro tu vaši zahradu? Jak o něj pečovat, aby vás každým rokem těšil bohatými, pestrými květy a zdravými listy? Kolik odrůd rododendronů vlastně dnešní sortiment nabízí a které z nich jsou vhodné pro naše středoevropské podmínky? Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídá Ing. Karel Hieke, zahradník-dendrolog, jenž se problematikou stálezelených rododendronů zabýval v průhonickém Výzkumném ústavu okrasného zahradnictví více než 20 let. Reprezentativní publikace představuje téměř 1 500 odrůd. Podrobné charakteristiky u nás nejčastěji pěstovaných rododendronů jsou navíc doplněny detailními kresbami květenství a květů, které po vzoru botanických klíčů usnadňují jejich určování. Výjimečná kniha potěší jak náročné pěstitele, odborníky a zahradní architekty, tak všechny nadšené zahrádkáře a obdivovatele těchto efektních okrasných dřevin našich zahrad, parků a veřejných prostranství. (Založil/a: vladislaus)