Nijura Dědictví koruny elfů

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1963-9

Knižní klub (2007) 978-80-242-1963-9 488
Euromedia Group (2007)

Když mladá dívka s polovinou elfí krve v žilách najde v lese podivný nůž, netuší, že se právě stala klíčovou postavou v konfliktu, který ohrožuje všechno kolem ní. Mírem na světě otřásl neuvěřitelný zločin: Elrysjar, jednu z dvojice magických korun elfů, ukradl člověk! Kdo se jí zmocní, je nezranitelný a bahenní elfové ho musí bezpodmínečně poslouchat. Tajemného krále ze světa lidí získaná moc zaslepila. Shromáždil kolem sebe armádu Šedých bojovníků, aby svoji hrůzovládu rozšířil po celém světě. Jediná zbraň ho může zastavit - nůž, v nějž se proměnila druhá magická koruna patřící svobodným elfům, kteří neúpí v područí nového krále. Nůž potřebuje pána - a vybral si Nill. Dívka se rázem stává hříčkou různých zájmů. I když ji pronásledují Šedí bojovníci, vydává se v doprovodu několika statečných druhů na nebezpečnou cestu ke králově věži. Napínavé zápletky vtahují čtenáře do fantastického světa plného překvapivých dobrodružství - a do dojemného příběhu o lásce, věrnosti a zradě. (Založil/a: Martin)

#elfové  #intriky  #láska  #moc
Jenny-Mai Nuyen Jenny-Mai Nuyen
*14.03.1988

Blueberry
  26. 2. 2014, 14:50
Knížka určená především mladším čtenářům, naspaná lehkým vypravěčským způsobem neurazí ani nenadchne. Je trochu naivní, pohádková a dobrodružná - celkově nic moc, trochu se do toho člověk musel nutit - ovšem směrem k autorce musím poslat samou chválu, jelikož knihu začala psát velice mladá. Vzhledem k okolnostem má v sobě Nijura určitý půvab, zaprvé odvahu a kuráž autorky a za druhé vytrvalost a trpělivost, s kterými musela přistupovat ke každému řádku.
Martin
  6. 4. 2010, 15:55
Velmi zajímavý příběh, který je rozdělen na 3 části. Ty se mezi sebou nakonec prolínají. Poměrně čtivé fantasy nové spisovatelky.
TajemnaM
  22. 10. 2011, 12:57
Četla jsem dvakrát a, na věk autorky, je to vážně dobré dílo. Ucelené, se zvláštní dějovou linií. Dokonalé spojení romantiky s fanatsy, gradující finále, zkrátka, tahle kniha má všechno, co by měla obsahvat každá správná fantasy. Je na ní sice vidět, že autorka dospívala při jejím psaní, ale možná právě to ji dělá ještě uvěřitelnější. Celkově je to dobrá kniha, sice o krapet horší než autorčin druhý počin, Dračí brána, ale je to dobrý příběh a dobrá kniha.
Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 22:30
Krásná fantasy kniha, četla jsem ji moc ráda, ale působila na mě poněkud melancholicky, závěr byl velmi smutný, tato kniha má hloubku, soucítím s Nill.
Proto nečekejme od této knihy povrchní, romantický happyend.
Nijura_Pudlikovna
  3. 6. 2012, 10:30
Ach ano, jedna z mých nejoblíbenějších knih. Skvěle napsaný fantasy příběh, který se čte jedním dechem. Četla jsem ji několikrát a nejspíš ji ještě mnohokrát přečtu.
3MN3
  22. 3. 2011, 21:09
V knize se spojují tři příběhy, které pak spolu souvisí, autorka krásně popisuje děj, okolí postav apod. Jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila a vybrala si ji k přečtení. Autorka má veliký talent. Než jsem si knihu pořídila, bála jsem se jejího věku, aby se to nepromítlo v knize. Knihu jsem však přečetla za čtyři dny a přidávám si ji k oblíbeným..
HardAngela
  9. 10. 2010, 11:34
Tak na tuhle knížku si dost dobře pamatuju,během jejího pročítání mě opravdu chytla za srdce.Krásně propracované dějství.=) Příjemné počteníčko aspoň pro mě a několika dalších lidí.Tento styl mi opravdu přišel vhod.