Den co den

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

CooBoo - 2013
ISBN: 978-80-7447-408-8

CooBoo (2013) 978-80-7447-408-8 344

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života.
Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. (Založil/a: Kriztyna)

VenDulin85
  16. 6. 2015, 18:11
Rozhodně originální kniha, která si zřejmě zaslouží plný počet, přestože jsem po většinu času měla problém přijmout to, co se mi předkládá. Hlavní hrdina se každý den probudí v jiném těle. Dostane se do vzpomínek dané osoby, takže není dezorientovaný a bezradný, ale nemá víc než ten den. Někdy ho to mrzí, protože se dostane do milující rodiny, jindy je pro něj ten den očistcem. Co se mi líbilo, bylo porovnání života různých lidí a vlezlé myšlenky, co lidi mnohdy mají a neváží si toho. Samozřejmě v ději záhy přijde komplikace, když se hrdina zamiluje a řeší potíže s tímto faktem spojené. Co vlastně může nabídnout své dívce, když se každý den probudí jako někdo jiný?
Možná bych jindy dala za čtyři, ale měla jsem ke čtení puštěný mix hudby a (říkejme tomu náhoda) k závěru, ke kterému jsem se dostala nějak rychle, mi hrálo "Where did you sleep last night" od Nirvany... Ta hudba, spolu s nečekaným koncem, způsobila, že jsem odrovnaná.
Ještěrka Mollitiam
  5. 2. 2016, 18:32
v knihovně mě upoutal už jen název knihy. Když jsem si přečetla anotaci, hned mi v mysli vytanula slova: To si musím přečíst! A kniha nezklamala. Kniha vám odhalí nový zajímavý a unikátní pohled na svět. Donutí to člověka zamyslet se nad sebou samým. Jen si to představte. každý den žít život někoho naprosto odlišného. To si pak uvědomíte, že to, co je pro vás důležité, takovou váhu mít nemusí. A jaké to je, zamilovat se do někoho a vědět, že to nikdy nemůže fungovat jako normální vztah?
Stejně jako pro VenDulin85 byl i pro mě konec zcela nečekaný a nádherně zajímavý. Zkrátka dokonalé zakončení krásné knihy. Líbí se mi různorodost lidí, od kterých si hlavní postava půjčuje těla. Je tu velký kontrast chudých a bohatých, šťastných i nešťastných.
Emmilli
  22. 6. 2014, 20:09
Tuto knihu jsem měla v knihovně několik měsíců a bohužel musím říct, že tam mohla klidně ležet dál. Dost jsem se divila že tu k tomuto, , dílu,, není žádný komentář. Ten už to chápu. Sama nevím co bych k této knížce napsala. Četla se mi dobře, prakticky jedním dechem ale bylo to 340 stránek příběhu který měl sice dobrou myšlenku, dal by se vymyslet opravdu napínavý příběh jenže tady byla pro me zajimavá první kapitola kde jsem se seznámila s hlavním hrdinou ,, A,, a pak asi dvě stránky na konci knihy jinak byla každá kapitál prakticky stejná až měl to začalo dost nudit. Očekávala jsem alespoň nějaký super konec ve který jsem doufala až do poslední stránky ale taky bohužel nic i když nakonec příběh dopadl uplně jinak než jsem čekala, stejný me kniha nezaujala a znovu už si ji asi nikdy nepřečtu
Elma
  21. 11. 2016, 21:32
Nevšední příběh s neskutečně hlubokými myšlenkami. Autor nám zde dává náhled do jeho myšlenek o životě, které jsou mnohdy na první pohled zcela obyčejné, ale v jeho podání dokáží vyrazit dech. Odzbrojující je pro mě i popis lásky, jakou A k Rhiannon cítí. Bez debat pět hvězdiček a ráda se k titulu budu vracet.